Recyklace budoucnosti: domácí stroj vytřídí 7 druhů materiálů a připraví je na další zpracování

Recyklace budoucnosti: domácí stroj vytřídí 7 druhů materiálů a připraví je na další zpracování

Dneska si dovolíme vám představit žhavou novinku ze světa recyklace. I vy můžete totiž doma mít svůj vlastní recyklační stroj. Tento se jmenuje Lasso a je to opravdu všestranný pomocník, který jednou provždy vyřeší problémy s recyklací.

Většina z nás už považuje recyklaci za samozřejmost a snažíme se recyklovat, co to jde. Na letošním veletrhu CES 2022 oznámila společnost Lasso Loop prototyp svého recyklačního zařízení. Jedná se o velkou šedou krabici, která by v budoucnu měla řešit právě dlouho diskutovanou recyklaci. S tímto strojem bude vše jednodušší a mělo by to mít obrovsky pozitivní dopad na celou ekologii.

Mohlo by vás zajímat:  Recyklace elektroniky je pro planetu důležitá. Velké firmy jí jdou samy naproti

Automatický stroj na recyklaci

Tento stroj by měl umět přijímat a třídit sedm druhů materiálů. PET a HDPE plast, hnědé, čiré a zelené sklo a plechovky z ocele nebo hliníku. Funguje také naprosto jednoduše. Jakmile daný materiál vložíte do přístroje, senzory v něm automaticky rozpoznají, o jaký druh se jedná, a pokud splňuje podmínky pro recyklaci, pak jej přijme. Tento stroj by měl sám z materiálů odstranit nečistoty, omýt je a připravit na další cestu. Pokud není vložená věc vhodná, pak ji odmítne.

Mohlo by vás zajímat:  Jaké jsou vlaky budoucnosti? Budou jezdit autonomně
Zdroj obrázku: Freepik

Vytříděné materiály poslouží k výrobě nových věcí

To samozřejmě není vše. Tento systém by měl být plně automatizován a vámi vytříděné materiály se budou hromadit, dokud nebude nádoba zaplněna. Jakmile budete mít plno, požádáte za pomoci přidané aplikace o odvoz. Firma se u vás zastaví, roztříděný materiál si odveze a dále jej předá výrobcům, kteří z těchto materiálů dokáží ještě něco vyrobit. Pokud by taková věc opravdu prošla testy a začala se prodávat, jednalo by se vskutku o převratný vynález do každé domácnosti.

Mohlo by vás zajímat:  Obrovský generátor dokáže vyčistit celé město od smogu. Obyvatelé proti němu přesto protestují

Společnost očekává, že do prodeje by se její stroj mohl dostat již v roce 2024. Navíc slibuje, že za toto třídění a počáteční náklady budou lidé dostávat nejrůznější výhody a možná i část výnosů z dále předaných materiálů.

Zdroj: https://www.lassoloop.com/, https://www.lassoloop.com/lasso-life/lasso-loop-recycling-how-does-it-work