Malware dokáže překonat i nejvyšší antivirovou ochranu. Rozpoznat ho včas se vyplatí

Malware dokáže překonat i nejvyšší antivirovou ochranu. Rozpoznat ho včas se vyplatí

Začal se v poslední době vás počítač chovat nestandardně? Pak je tady možnost, že byl nakažen některým malwarem. Ale to není rozhodně důvod k panice, protože vám dnes poradíme, jak se tohoto problému zbavit.

Pravděpodobně máte v počítači nainstalovaný nějaký antivirus, případně program na ochranu před malwarem. Bohužel ale ani toto není jistota, že se váš počítač nemůže nakazit, a proto, pokud se objeví nějaké divné chování ze strany vašeho počítače, nebude na škodu si pro jistotu ověřit, že právě vy nejste nakaženi malwarem. Občas se stane, že projde ochranou a dostane se tak přes vaše zabezpečení. Mrkněme se na ty nejprofláknutější.

Napadení účtu sociálních sítí

V poslední době se jedná o jeden z nejrozšířenějších problémů. Pokud se na vašich sociálních sítích objevují nesmyslné příspěvky a vaši přátelé si stěžují, že jim posíláte neznámé odkazy, pak jste byli zasaženi malwarem. Ten se navíc šíří dále přes již zmíněné nevyžádané odkazy u vašich přátel.

Mohlo by vás zajímat:  Základní pravidlo bezpečnosti na internetu zná každý. Většina na něj kašle a pak se nestačí divit

Přesměrovávání na cizí webové stránky

Neustálé přesměrovávání z vašeho prohlížeče na neznámé weby je dalším úkazem, který nasvědčuje tomu, že váš počítač byl napaden. Pokud se příliš často setkáváte s tím, že vám vyskakují okna s naprosto cizím a potencionálně nebezpečným webem, jste napadeni.

Zdroj obrázku: Freepik

Falešné antivirové programy

Najednou se ve vašem počítači objevila aplikace, kterou jste nenainstalovali? Mohlo by se jednat o falešný antivirový program, který neustále hlásí všelijaké problémy, a jediným jeho úkolem je, aby vás donutil ke koupi plné verze tohoto falešného programu. Rozhodně za nic takového neplaťte.

Pokud jste narazili na jeden z výše zmíněných problémů, nebo máte dokonce jiný, pak byste se rozhodně měli zaměřit na odstranění tohoto malwaru z vašeho PC. Mezi nejlepší program, který vám s tím pomůže, se jednoznačně řadí Malwarebytes, který má obrovskou databázi všech aktuálních nebezpečí.

Zdroj: https://consumer.ftc.gov/articles/how-recognize-remove-avoid-malware