Horké léto je pro notebook náročné. Přehřátí předejde několik málo opatření

Práce z domova přináší nespočet výhod. Stačí je využít a efektivní výsledky se dostaví samy

Práce z domova se poslední dobou, hlavně během covidu, stala velmi populární možností, jak zůstat v práci a být v bezpečí. Spousta firem u této možnosti zůstala a my se dnes podíváme na to, jak pracovat z domova, abychom byli co nejproduktivnější a navíc nám z toho nehráblo. Pár dnešních tipů by vás mohlo inspirovat a třeba vás povede k lepším výkonům.

Nastavte si neměnnou pracovní dobu a dodržujte ji

Prvním a hlavním pravidlem by mělo být udržovat si nějakou pravidelnou pracovní dobu, kterou nebudete měnit. Sestavte si plán, který vám nejvíce vyhovuje, a pokuste se ho dodržovat co nejčastěji. Sami určitě víte, kdy jste nejvíce produktivní a kdy jste naopak nejvíce přes den unavení. Práce z domova je super v tom, že se dá naplánovat prakticky dle vašich potřeb, tak to zkuste.

Mohlo by vás zajímat:  Nejlepší aplikace pro Android, které usnadní psaní knihy

Nastavte si domácí pravidla s ostatními

Pravděpodobně nemáte to štěstí a při práci z domova nejste doma sami. Proto byste si měli jasně domluvit s ostatními obyvateli bytu nebo domu jasná pravidla. Například pokud máte děti, které chodí ze školy pokaždé v jinou dobu, domluvte se s nimi, že když pracujete, neměly by vás rušit, pokud to není vyloženě nutné. Rozdělte proto domácí práce tak, aby byli všichni spokojeni a vy jste měli klid na práci.

Zdroj obrázku: Freepik

Pravidelné přestávky mezi prací

Dělejte si při práci přestávky. Nikdo se nedokáže na něco soustředit několik hodin v kuse a vy určitě také nejste výjimkou. Pokuste se dělat si pauzy v intervalech, které vám nejvíce vyhovují, a hlavně je pak dodržujte. Například dvě nebo tři patnáctiminutové pauzy během osmihodinové pracovní směny je více než doporučeno. K tomu přidejte delší pauzu na oběd a budete rozhodně pracovat lépe, než když pojedete jako roboti v jednom kuse.

Mohlo by vás zajímat:  Při čištění televize je třeba postupovat opatrně, speciální pomůcky práci usnadní

Práce z domova má své výhody i nevýhody, a proto je potřeba se na to podívat z obou směrů. Rozhodně si ale musíte udělat pevný řád a klidné pracovní prostředí, jinak by to prostě nešlo.

Zdroj: https://blog.hubspot.com/marketing/productivity-tips-working-from-home