6 zajímavých využití pro lidský odpad: možná splachujete do záchodu zlato

6 zajímavých využití pro lidský odpad: možná splachujete do záchodu zlato

Přemýšleli jste někdy nad tím, co se děje s odpadem, který spláchnete do toalety? Pravdou je, že se může lidský odpad recyklovat, a to hned několika způsoby. Proces nakládání s lidským odpadem lze přizpůsobit tak, aby nepoškozoval životní prostředí. Chcete vědět, jak se může odpad proměnit v něco velmi pozitivního? Existuje hned několik způsobů, které mohou společnosti využít.

Výroba bioplynu nebo hnojiva

Metan vzniká přirozeně s lidským odpadem. Tento plyn lze přitom použít při výrobě bioplynu. Ten následně můžeme využít na výrobu elektřiny, vaření jídla nebo ohřev vody. Navíc se může používat v domácnostech i průmyslu.

Mohlo by vás zajímat:  Třídit odpad se vyplatí. Ale pouze tehdy, když to děláme správně

Lidský odpad se může také zpracovat a využít jako hnojivo při produkci potravin. Odpad se musí upravit tak, aby byl méně biologický aktivní, ale jinak se může používat jako průmyslové hnojivo na farmy a pole.

Zdroj obrázku: Freepik

Vodíkové palivo nebo výroba cihel

Vodíkové palivo se může vyrobit z lidského odpadu. V tomto případě se může použít metan místo zemního plynu, protože je levnější. Metan a uhlík projdou speciálním procesem, na jehož konci získáme vodíkové palivo, teplo a elektřinu.

Věděli jste, že lidský odpad lze použít při výrobě cihel? Popel ze spáleného odpadu se zkombinuje s rostlinným olejem a použije se při výrobě cihel. Jde o velmi ekologický přístup k výrobě. Navíc mohou výrobci zpracovat odpad, což pro ně bude nakonec levnější než jiné materiály.

Mohlo by vás zajímat:  Nový akciový trh obchoduje se zvířaty. Odvážný plán má zachovat druhovou rozmanitost

Palivo nebo zdroj kovů

Rozvojové země používají lidský odpad jako palivo místo dřevěného uhlí. Musí se samozřejmě trochu zpracovat, ale potom vydrží hořet dvakrát déle než dřevěné uhlí. Navíc uvolňuje do ovzduší méně oxidu uhelnatého. A tímto způsobem můžeme také ušetřit.

Lidský odpad je dobrým zdrojem zlata, vanadu, stříbra nebo mědi. Podle odborníků by mohly společnosti z odpadu milionu Američanů vytěžit kovy v hodnotě 13 milionů dolarů. Je to velmi netradiční varianta pro využití odpadu, ale je to možné. Odborníci navíc stále hledají nové metody, jak tento druh odpadu využít na maximum.

Zdroj: https://www.conserve-energy-future.com/top-ways-put-human-waste-use-environmentally-friendly-way.php