Aplikace pro sledování spánku jsou přínosné, důležité je vybrat správně

Spánek je nezbytný pro naši fyzickou, ale hlavně psychickou pohodu. Během tohoto procesu se v těle zahajují procesy, které „opravují“ naše tělo a pomáhají zklidnit mysl, probíhá taková „údržba systému“. Kdo má pravidelný a zdravý spánek, má mnohem lepší náladu a výsledky než ti, co trpí jeho nedostatkem nebo nějakou poruchou. S příchodem technologií máme možnost sledovat svůj vlastní spánek. Jaké jsou výhody a nevýhody?

Stejně jako je to u většiny případů, i zde jsou dva tábory, které se přou, zda patří chytrý telefon do ložnice, nebo ne. Pojďme se podívat na výhody a nevýhody těchto sleep trackerů. Kvalitní aplikace pro sledování spánku by měly zaznamenávat, analyzovat a sledovat spánek bez chyb. Spousta z nich je k dispozici zdarma, ale u některých je vyžadováno, abyste zaplatili za plný obsah předplatné.

Mohlo by vás zajímat:  Online seznamky jsou plné podvodníků. Na prvním místě je důležitá opatrnost

Vyberte si vhodnou aplikaci

Chytrá zařízení používají pro snímání naší aktivity mikrofon nebo reproduktor. Ty nejlepší aplikace používají obojí, což vede k nejpřesnějším výsledkům. Velice užitečné spojení se tak jeví, když máte ještě kromě chytrého telefonu jiné chytré příslušenství, například chytré hodinky. Velice důležité je však, aby jednotlivé trackery snímaly opravdu jasné statistiky. Ty nejlepší zaznamenávají fáze spánku, od fáze REM až po lehký a hluboký spánek. Některé aplikace dokonce umí zaznamenávatnahrávat průběh spánku.

Mohlo by vás zajímat:  Na tloušťce záleží. Žebříček 10 nejtenčích telefonů světa ukazuje, kam až jde zajít
Zdroj obrázku: Freepik

Špatné trackery spánku

Na trhu se objevuje také velké množství špatných aplikací. Tyto aplikace mají většinou špatné recenze i hodnocení, takže nepodceňujte zkušenosti uživatelů. Tyto aplikace špatně zaznamenávají údaje o spánku. Může se tedy stát, že jste měli špatnou noc, několikrát jste se probudili, ale aplikace nezaznamenala tuto událost. Co více by měla zaznamenávat?

Velice otravným a frustrujícím dojmem působí také to, že tyto aplikace velmi často nefungují a padají. Určitě tedy chceme funkční aplikaci, a ne něco, co se tváří jako aplikace, která akorát nefunguje tak, jak má. Korunu tomu nasazují aplikace, které vás v bezplatné verzi doslova zasypávají jednou reklamou za druhou. Nenechte se tedy ošálit hned první aplikací, která na vás vyskočí, ale důkladně si projděte jednotlivé recenze.

Mohlo by vás zajímat:  JPEG vyniká rychlostí, RAW nabízí možnost úpravy: vyberte správný formát fotografií

Doporučené aplikace

Teď, když už víte, co sledovat, abyste si nestáhli nekvalitní aplikaci pro sledování spánku, vám doporučíme pár aplikací:

Zdroj: https://www.theverge.com/23013600/best-sleep-tracker-wearables