Okolo Apple produktů koluje řada mýtů a fám, které se nezakládají na pravdě

Ať už se jedná o slavnou osobnost, značku, nebo prostě cokoliv, co je v centru dění, vždy si můžeme všimnout určitých spekulací okolo. V poslední době je společnost Apple známá nejrůznějšími novinkami. Tyto spekulace pomáhají vytvářet trh a zvyšují humbuk ohledně produktů Apple. Toho si ovšem všimli i různí lidé, kteří se snaží zapojit do těchto fám, aniž by věděli něco podstatného. Jak se naučit rozlišovat pravdu od lží?

Prvním pojítkem by mělo být především to, že jakákoliv novinka, kterou společnost oficiálně nevydala, lze považovat za fámu. Apple je tajná společnost, proto každá novinka z této továrny na chytrá zařízení je považována za zajímavost pro média.

Ověření spolehlivosti zdrojů

Najít pravdivé informace se může zdát jako hledání jehly v kupce sena, ale přeci jen můžeme tyto zprávy filtrovat na základě konkrétních kroků. Nejdříve zkontrolujte, odkud informace pocházejí. Každý článek by měl obsahovat zdroj, odkud námět na článek čerpal. Je rozdíl, zda se jedná o renomovanou společnost, média, nebo někoho z Facebooku, Twitteru a dalších méně důvěryhodných zdrojů.

Mohlo by vás zajímat:  WD-40 dokáže usnadnit život. Tahle plechovka zachrání nábytek, naše ruce i vinylové desky
Zdroj obrázku: Freepik

Na základě zdrojů si můžete udělat obrázek o tom, zda jejich předpovědi vyšly, nebo ne. Když zaznamenáte vysokou úroveň přesnosti, není co řešit a můžete pokládat tyto zprávy za pravdivé, v opačném případě neberte tyto zdroje za důvěryhodné.

Sledujte ostatní zdroje

Nikdy se nespoléhejte pouze na jeden zdroj, porovnávejte informace i s dalšími zdroji, abyste si mohli udělat obrázek a hledat spojitosti. Existují totiž opravdoví odborníci v této branži, kteří mohou vyvrátit spekulace nebo naopak potvrdit tyto zvěsti.

Důležité je také si udělat o tom vlastní obrázek a použít zdravý rozum, zda se jedná opravdu o relevantní informaci. Zprávy typu, že Apple vydává po měsíci další řadu svých modelů nebo že prodal předním značkám Androidu svůj koncept na iMessage, není moc reálný. Nejedná se pouze o společnost Apple, ale o velké firmy celkově.

Zdroj: https://www.theverge.com/2021/9/15/22676131/apple-2021-rumor-mill-wrong-watch-leaks-airpods