Okolo Instagramu koluje mnoho mýtů. Nenechte se zmást a užijte si vše, co nabízí

Okolo Instagramu koluje mnoho mýtů. Nenechte se zmást a užijte si vše, co nabízí

Instagram se dostal do popředí sociálních sítí na internetu. Je to virtuální svět, kam lidé mohou vkládat fotky a videa na různé způsoby. Kromě vkládání médií se zde můžete spojit s přáteli, rozšiřovat svou sféru a stát se tzv. influencerem a podnikat. Tato popularita nese s sebou také různé povídačky. Některé z nich jsou založeny na nepravdivém základu. O jaké se jedná?

Instagram zakazuje lidi

Instagram využívá shadowbanning. Tato praktika zakazuje účet lidem na základě nevhodného vystupování. Nečekejte žádné varování předem, uživatel si ani neuvědomí, že je zákaz platný. Kvůli tomu můžete dočasně nebo trvale ztratit svá práva k účtu. Lidé se domnívají, že jsou zablokováni kvůli nedostatečné interakci s ostatními uživateli.

Mohlo by vás zajímat:  Vystřelte si ze svých přátel pomocí falešného e-mailu

Jak je to ve skutečnosti? Určitě existují úkony, které vám přivodí shadowban, ale Instagram si stojí za tím, že nerozdává bany za používání mnoho hashtagů nebo jiné drobné prohřešky. Instagram také dodává, že se jedná spíše o důsledek špatného marketingu nebo použití špatných hashtagů.

Zdroj obrázku: Freepik

Váš obsah náleží Instagramu

Mnoho lidí se mylně domýšlí, že veškerý jejich obsah vložený na Instagram propadá vlastnictví Instagramu. Realita je ovšem jiná, vlastníkem příspěvku je samotný autor, nikoliv sociální platforma. Pokud vložíte video nebo fotografii někoho jiného, nebudete vlastníkem daného média.

Mohlo by vás zajímat:  Rusko útočí na Ukrajinu i v kyberprostoru. Na dlouhé desítky minut odstřihlo zásadní weby

Instagram zakrývá vaše příspěvky a pozor na hrátky s hashtagy

Kolují názory, že platforma záměrně skrývá vaše příspěvky. Jedná se o starší příspěvky, které časem zmizí, aby se zabránilo tomu, že větší počet lidí uvidí váš obsah. Instagram ve výchozím feedu nezobrazuje příspěvky podle chronologie. Vaše příspěvky se tak budou zobrazovat na základě vlastního algoritmu. Seřadí obsah podle důležitosti příspěvků.

Další mýty se točí okolo hashtagů. Vůbec není pravda, co se vykládá. Určitě vaše hashtagy nebudou označeny jako spam. Pamatujte, že zde je důležitá spíše kvalita než kvantita.

Zdroj: https://www.sotrender.com/blog/2022/09/12-myths-instagram-algorithm-work/