S aplikací Hide My Email zůstane soukromá adresa vždy v bezpečí

S aplikací Hide My Email zůstane soukromá adresa vždy v bezpečí

Služba pod názvem Hide My Email je dostupná na iOS 15 a iPadOS 15. U starších verzí ji nenajdete, a pokud ji chcete používat, musíte aktualizovat systém. Tato služba vám umožní skrýt vaši soukromou e-mailovou adresu a nikdo ji neuvidí. Namísto toho dostanete jedinečné adresy, které můžete používat s ostatními. Pokud vám na tuto vygenerovanou adresu přijde mail, pak vám bude doručen i do vaší soukromé schránky.

S touto funkcí ochráníte své soukromí

Než se pustíme do návodu, jak tuto funkci používat, musíme vás upozornit, že se jedná o funkci, která je součástí iCloud+ a jedná se tak o funkci placenou. Pokud tedy nemáte toto předplatné, nemůžete Hide My Email používat. Jestliže předplatné máte a nevíte, jak se k této funkci dostat, pak se můžete podívat na náš podrobný návod.

Mohlo by vás zajímat:  Tři možnosti vyhledávání podle obrázku: Google, Pinterest a PicTriev
Zdroj obrázku: Freepik

Jak nastavit funkci Hide My Email:

  • Přejděte do nastavení a klepněte na své jméno.
  • Vyberte možnost iCloud a v něm možnost Skrýt můj e-mail.
  • Zvolte si možnost vytvořit novou adresu. Kliknutím se vám vygeneruje náhodná e-mailová adresa, která bude končit @icloud.com. Tuto adresu můžete dále použít k registracím na web nebo aplikacím, aniž byste museli sdílet vás soukromý e-mail.
  • Pokud jste spokojeni s vygenerovanou adresou, klikněte na pokračovat. Pokud ne, klidněte na Použít jinou adresu.
  • Vytvořte si štítek pro svou novou adresu, abyste si ji zapamatovali.
Mohlo by vás zajímat:  Chytré aplikace zaznamenají průběh spánku a probudí v ideální čas

Nyní máte hotovo a vaše náhodně vygenerovaná e-mailová adresa je připravena k používání.

Pokud v budoucnu budete chtít tyto vygenerované adresy smazat nebo spravovat, není to problém. V nastavení si kliknete na vaše jméno a opět se přes službu iCloud dostanete do sekce skrýt můj e-mail. Vyberte si jednu z vygenerovaných adres a tu můžete následně deaktivovat. Počet vygenerovaných adres není nijak limitovaný a je jenom na vás, kolik si jich vytvoříte. Pro ochranu vašeho soukromí je tato funkce bezpochyby dobrým řešením.

Zdroj: https://support.apple.com/guide/icloud/set-up-hide-my-email-mm9d9012c9e8/icloud