Levné auto se může ukázat jako nepříliš dobrá investice

Při nákupu auta kouká na cenu každý. Někdo je ochotný připlatit si za konkrétní značku, jiný neváhá sáhnout hlouběji do kapsy kvůli preferované výbavě nebo třeba typu motoru. Ale každý se snaží nakoupit co nejvýhodněji. Na první pohled by se mohlo zdát, že nejlevnější varianty každého jednotlivého modelu jsou tou nejlepší možností pro většinu řidičů, ale není tomu tak. Za méně peněz dostanete méně muziky, ale v nepoměru k ušetřené částce. A tak je většinou lepší si připlatit a sáhnout po dražší variantě. Jaké jsou časté neduhy nejlevnějších modelů?

Mohlo by vás zajímat:  Mít v autě hasicí přístroj se vyplatí. Ke vzplanutí může dojít kdykoli

Kratší záruka

V prvé řadě je třeba říct, že není záruka jako záruka. Různé druhy záruk mají podmínky, které vydají na několik stránek popsaných malými písmenky. Je v nich spousta výjimek a pravidel, při jejichž porušení se záruka krátí, nebo dokonce bez náhrady propadá. Bývá zvykem, že právě nejlevnější modely mají tato pravidla nejpřísnější, a navíc mívají záruku na některé díly zkrácenou. Případně u nich vůbec není poskytována a zákazník ji dostane až u dražších variant.

Zdroj obrázku: Freepik

Jen základní výbava

U nejlevnějších modelů obvykle chybí obrazovka infotainmentu, což je relativně drahý doplněk, který většina řidičů považuje za zbytečnost. Jenomže pomocí infotainmentu můžete ovládat celou řadu dalších doplňků a ty pak v autě samozřejmě chybí také. Konzervativním řidičům to příliš nevadí, ale řada lidí nakonec zjistí, že kdyby si při pořízení auta trochu připlatili, udělali by lépe.

Mohlo by vás zajímat:  Díky Waze se na cestě nikdy neztratíte. S pár triky bude jeho používání ještě rychlejší

Varianta pro důchodce

Nejlevnější modely jsou u řady automobilek určené hlavně seniorům. A tak mají prvky, které mají usnadnit nastupování starším lidem s fyzickými hendikepy, a třeba i snížený podvozek. To se však příliš nehodí těm, kdo chtějí s autem jezdit třeba na chatu či chalupu. Snížený podvozek může být komplikací i v řadě českých měst, jejichž vozovky bohužel ani zdaleka nejsou v perfektním stavu.

Zdroj: https://www.autotrader.com/car-shopping/things-avoid-when-buying-cheap-car