Zůstal někdy vás notebook nebo telefon v chladu? Dejte si pozor

Zůstal někdy vás notebook nebo telefon v chladu? Dejte si pozor

Mráz není zdravý ani pro lidskou pokožku, ani pro elektrické přístroje, jako je telefon nebo notebook. Jestli navíc často používáte internet, může být chladné prostředí pro počítač nebo smartphone nebezpečné. Pokud je zařízení dlouhou dobu vystavené nízký teplotám, hromadí se v ní vlhkost, a to může vést například ze zkratu v elektronických obvodech.

Kvůli vlhkosti můžete snadno ztratit data

Jestli nechcete ztratit data, ale zároveň potřebuje pracovat v prostředí, které není úplně vhodné pro elektroniku, několik minut počkejte a až poté začněte pracovat. Moderní telefony si sice poradí podle výrobců s teplotami až do minus dvaceti stupňů, není ale chytré to pokoušet. Pokud teplota klesne až k -35 stupňům, může se stát, že telefon přestane fungovat a vy přijdete o fotografie nebo důležitá čísla.

Mohlo by vás zajímat:  Ochraňte svůj blog před hrozbami internetu

Jak tedy smartphone nebo notebook používat v chladném prostředí? Telefony nenechávejte dlouhou dobu v autě, například pokud jdete nakupovat. Pokud máte telefon v pouzdře, také to udržujte v teple. Díky tomu ho ochráníte před vodou, nečistotami nebo pády. Jestli přece jen budete mít telefon dlouhou dobu v chladu, nezapomeňte při příchodu do teplejší místnost několik minut počkat, aby se „aklimatizoval“.

Nabíjejte telefony na maximum a dbejte na pravidla při vstupu do teplé místnosti

Abyste zabránili poškození telefonu, je nutné ho poctivě nabíjet. Čím více bude telefon nabitý, tím je menší pravděpodobnost, že mu chladné počasí uškodí. Při velmi nízkých teplotách mohou registrovat některé chyby, které jsou uvnitř telefonu. Na obrazovce můžete vidět shluk vodních kapek. Proto je dobré vědět, jak si poradit v případě, že se vlhkost do telefonu nebo počítače dostane.

Mohlo by vás zajímat:  Nanotechnologie implantovaná do těla by mohla zvýšit lidskou výkonnost

Když vstoupíte do teplé místnost, počítač hned nezapomínejte. Počkejte, až se přizpůsobí okolní teplotě, jinak může dojít ke zkratu a ztrátě dat. Pokaždé používejte pouzdra nebo tašky, které je mohou ochránit před vnějšími vlivy počasí. A zařízení nikdy násilím nezahřívejte, protože byste ho naopak mohli ještě více poničit.

Zdroj: https://www.androidauthority.com/cold-phone-wont-charge-948984/