Nepodceňujte zabezpečení svého telefonu. O všechna data lze přijít během chvíle

Chcete prodat telefon? Poradíme, jak ho připravit k prodeji

Jestli chcete vyměnit svůj starý telefon za nový, nebo vám ten současný jen nevyhovuje, můžete ho dnes prodat několika způsoby. Nejlépe se takové zboží prodává osobně, aby člověk opravdu viděl, jestli telefon je v pořádku a nejsou na něm chyby. Mnozí ale dávají přednost internetu, který prodává hodně. Jak ale telefon připravit k prodeji, abyste za něj dostali odpovídající částku a možná i něco navíc?

Jaké kroky podniknout k tomu, aby se telefon co nejrychleji prodal?

Telefon byste měli udržovat v pořádku po celou dobu jeho používání. Očistěte ho před prodejem od veškerých nečistot a dávejte si pozor, abyste si do něj něco nevylili. Takovou pohromu není možné vyčistit hadříkem. Drobné oděrky z obrazovky můžete odstranit pomocí speciální sady na leštění, ale bude o něco dražší. Vhodné je mít na telefonu ochrannou fólii nebo sklo, což je dnes součást každého moderního telefonu.

Mohlo by vás zajímat:  Televize, která se sama zapíná a vypíná, vyděsí nejen fanoušky hororů. Problém má jednoduché vysvětlení

Pravidelně si také zálohujte veškerá data v telefonu. Můžete k tomu využít nespočet aplikací, které si stáhnete buď zadarmo, nebo za malý poplatek. Záleží čistě na vás, pro co se rozhodnete. Jestli chcete mít všechna data v novém telefonu, je to jednoduché. Stačí připojit ten starý k novému nebo se spojit pomocí aplikace, díky kterém data přenesete.

Při prodeji je nutné data z telefonu smazat

Při přesouvání dat ze starého do nového telefonu nezapomeňte poté data z toho starého vymazat. Někdy to může složitější, ale jde to. Rozhodně nechcete, aby se cizí člověk dostal k vašim soukromým datům nebo fotografiím. Telefon dostanete do původního nastavení pomocí obnovení telefonu. Bude vypadat jako nový a nikdo nebude tušit, co v něm bylo obsaženo.

Mohlo by vás zajímat:  Při ztrátě dat není vše ztraceno, lze je obnovit

Telefon se snažte vždy nafotit co nejlépe, pokud ho budete prodávat přes internet. Většina zájemců si vyžádá ještě více fotografií, proto je vhodné mít telefon při ruce, abyste mohli vyfotit potřebné detaily. Cenu si určuje každý sám, pravdou ale je, že vždy můžete jít s cenou dolů, pokud se po nějaké době neprodá.

Zdroj: https://www.androidauthority.com/selling-used-phone-656056/