Android telefony svou kvalitou stoupají. Ve více faktorech už překonaly iPhone

Už je to šestnáct let, co se objevilo na trhu jméno Apple se svým prvním iPhonem. Možná v té době nikdo netušil, co bude následovat, že právě tyto chytré telefony budou na žebříčku top telefonů. Během té doby si získal Apple početnou skupinu věrných fanoušků, kteří nedají dopustit na tento smartphone. Postupem času se kvalita OS Android posunuje výše a možná je na čase, aby někteří uživatelé iPhonu popřemýšleli o přechodu z Apple na Android.

Mohlo by vás zajímat:  Hesla vytvořená generátorem poskytují téměř stoprocentní ochranu. Bezpečnost zajistí minimálně 12 znaků

Stoupající kvalita Androidu

Od svého uvedení na trh zaznamenal iPhone okamžitý nástup popularity. Své fanoušky si získal především pro svou spolehlivost v rámci rozhraní a výkonu. Značky jako HTC, Motorola, Samsung nebo LG se vydaly po stopách Androidu, ale s negativním ohlasem, jelikož nabízely pravý opak než právě iPhone. Nyní se situace vyrovnala a spousta chytrých telefonů s operačním systémem Android jsou konkurenceschopných. Samsung Galaxy S23 Ultra nabízí nejlepší displej na trhu s vynikajícím fotoaparátem.

Zdroj obrázku: Freepik

Jistou dobu se mohl Apple těšit svým náskokem před ostatními konkurenty, ale od smrti Steva Jobse se toho mnohé změnilo. Postupně to vypadá, že se Android přibližuje blíže iPhonu. Za zmínku stojí také to, že spousta společností přešla na špičkový port USB Type-C, zatímco iPhony se stále drží Lightning kabelu. To samé platí o virtuálním asistentovi, kdy se Google Assistant pomalu dostává před Siri.

Mohlo by vás zajímat:  Nelegální stahování umožňuje okamžitý přístup téměř ke všemu, na negativa myslí málokdo

Přechod nebolí jako dříve

Jakmile jednou přijdete do styku s ekosystémem Applu, je velice těžké z něj odejít. Propojení napříč zařízeními této značky je unikátní. Přechodem ke konkurenci tuto magii ztratíte. Dobrou zprávou je, že ostatní značky s OS Android nezůstávají pozadu a snaží se vytvořit podobné prostředí pro svá zařízení.

Když si porovnáte jednotlivá zařízení, co se týče designu, nemá čím iPhone překvapit, oproti tomu různé značky Androidu zaujmou svým provedením.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/why-you-should-pick-android-over-iphone/