Kvůli některým zlozvykům zkracujeme počítači zbytečně život. Trpí baterie i ostatní komponenty

Žádný počítač nevydrží věčně, i když bychom si to přáli. Navíc mnohdy tomu, že odejde do křemíkového nebe, napomáháme řadou zlozvyků, které při jeho používání máme. Dnes se podíváme na některé z nich a možná vašemu počítači o chvíli prodloužíme život.

Ignorujeme přehřívání

Vysoké teploty jsou obrovským nepřítelem našeho počítače, a proto bychom tento problém měli hlídat. Existuje obrovská škála programů, které teplotu měří a hlásí nám, pokud je něco špatně. Pokud počítač dlouhodobě pracuje při vyšších teplotách, než je doporučeno, pak mu výrazně zkracujeme životnost.

Nečistíme počítač a jeho okolí

V každém počítači i na jeho komponentech se po čase nahromadí prach, drobky a jiná špína. Pokud se o to nestaráme a necháme vše, jak je, pak se nemůžeme divit, když při dlouhodobém nahromadění náš počítač začne mít problémy. Začíná se přehřívat a opět se dostáváme k problému číslo jedna. Udělejte si proto jednou za čas chvilku a odstraňte všechny nečistoty ze svého PC a jeho příslušenství.

Mohlo by vás zajímat:  Pořizovat webkameru ke stolnímu počítači je zbytečné. Snadno ji lze nastavit na svém telefonu
Zdroj obrázku: Freepik

Nepoužíváme ochranu

Základní antivirovou ochranu by měl mít každý z nás nainstalovanou. Jenže dle výzkumu to stále je tak, že obrovská hromada uživatelů se tímto problémem nezabývá a jejich počítače jsou nechráněny. Opravdu byste si měli udělat chvilku a nainstalovat si alespoň bezplatný antivirus, protože malware nebo ransomware vám může udělat ve vašem počítači pořádnou paseku, kterým jde jednoduše předejít.

Zacházíme špatně se starou baterií

Pokud jste majitelé notebooků, pak pravděpodobně i vy patříte mezi skupinu lidí, která neví, jak se chovat ke své baterii. Pokud se o ni od koupě notebooku nestaráte, pak se nemůžete divit, že z původní osmihodinové výdrže má po pár letech kapacitu poloviční. Přečtěte si proto náš starší článek, ve kterém se věnujeme tomu, jak se starat o baterku tak, aby co nejdéle vydržela zdravá.

Zdroj: https://www.quicktech.ca/2020/11/5-common-habits-that-shorten-pc-life-span/