Prohlížeči Edge se vyplatí dát šanci. Nejnovější funkce potěší i nejnáročnější uživatele

Prohlížeči Edge se vyplatí dát šanci. Nejnovější funkce potěší i nejnáročnější uživatele

Prohlížeč Edge opravdu stojí za vyzkoušení, protože společnost Microsoft si s ním dala pořádnou práci. Čeká na vás spousta nových zajímavých funkcí, které jeho předchůdce Microsoft Explorer rozhodně nezvládal. Podívejme se na ty nejlepší důvody, proč byste měli tomuto prohlížeči dát šanci.

Snadné přidávání doplňků

S příchodem operačního systému Windows 11 se razantně zjednodušilo přidávání doplňků do tohoto prohlížeče. Nyní už je nemusíme pracně hledat za pomoci Microsoft Store, ale máme možnost si je vybrat rovnou v prohlížeči. Navíc je možné používat i doplňky z obchodu Chrome, jelikož jsou plně kompatibilní. Pokud tedy chcete přejít z Chrome na Edge, nebudete limitováni tím, že by zde chyběl váš oblíbený doplněk.

Mohlo by vás zajímat:  Kalendářové aplikace pohlídají všechno důležité za vás. Vaší produktivitě už nic nebude stát v cestě
Zdroj obrázku: Freepik

Při nakupování vám automaticky ušetří peníze

Pokud i vy patříte mezi uživatele, kteří na internetu často nakupují, pak vám Edge nabídne hned několik nástrojů, které vám pomohou ušetřit.  Například dokáže automaticky najít kupóny pro obchod, kde se zrovna nacházíte, a to vám občas dokáže zařídit pěknou slevičku. Další možností, jak ušetřit, je cashback, který vám je rovněž automaticky nabídnut. A kdo by dneska nechtěl ušetřit.

Dokáže zachytit snímek celé stránky

Nástroj Web Capture, který je součástí tohoto prohlížeče, dokáže udělat buď snímek celé stránky, nebo jen oblasti, kterou si označíte. Navíc celou stránku dokáže zachytit, aniž byste museli web posouvat dolů nebo nahoru, což zajisté mnozí z vás uvítají. Po zachycení snímku vám samozřejmě dá možnost si jej uložit.

Mohlo by vás zajímat:  Na cloudu zůstanou důležitá data v bezpečí. Jde o jednu z nejlepších možností pro zálohu

Navíc zde na vás čeká i spousta menších funkcí a nástrojů, které využijete v běžném životě. Potřebujete něco rychle spočítat? Pak je pro vás přímo v prohlížeči nachystán pomocník Math Solver. Cestujete rádi? V tom případě vám doporučujeme nastavit si speciální funkci, která podle toho, co na internetu hledáte a navštěvujete, dokáže doporučit aktivy a ubytování, které by vás mohly zajímat.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/best-hidden-features-in-microsoft-edge/