Základní pravidlo bezpečnosti na internetu zná každý. Většina na něj kašle a pak se nestačí divit

Základní pravidlo bezpečnosti na internetu zná každý. Většina na něj kašle a pak se nestačí divit

Většina lidí ví o tom, že by si měli pravidelně měnit heslo na internetu. Bohužel to většina také nedělá. Přitom obměna hesla má obrovské výhody, na které nesmíte zapomínat. Váš počítač je černou skříňkou vašeho života. Máte tam uloženo mnoho citlivých údajů, fotografií i videí. Odborníci doporučují měnit hesla každých 90 dnů. Proč byste měli svá hesla měnit?

Důvody, proč pravidelně měnit heslo

Máte stejné heslo pro více účtů? Dělá to tak hodně lidí, ale ohrožujete tím své informace. Jakmile se vám někdo hackne do jednoho z nich, bude mít přístup i do všech ostatních. Každý účet by měl mít jedinečné heslo. Výměna hesla hackerům nedovolí, aby se do vašich účtů dostali opakovaně. Jistě to budou zkoušet více než jedenkrát, a proto byste jim neměli dát přístup.

Mohlo by vás zajímat:  OnePlus 11 zdárně vyniká mezi konkurencí. Láká na bleskovou rychlost nabití i špičkový displej

Určitě jste si do počítače uložili některá hesla. Jakmile ztratíte nebo změníte počítač, tato hesla dostane k dispozici příští majitel vašeho počítače. Při pravidelné aktualizaci mu to ovšem na nic nebude, když je nebudete opakovaně ukládat do počítače. A díky tomu budou vaše data v bezpečí. Pravidelná změna hesla jednoduše snižuje pravděpodobnost, že někdo získá vaše údaje.

Zdroj obrázku: Freepik

Kdy byste si měli heslo změnit?

Narušení bezpečnosti není příjemné pro nikoho z nás. Jestli jste byli vystaveni útoku nebo upozorněni na narušení, musíte si okamžitě změnit heslo. Máte-li podezření na neoprávněný přístup, neměli byste čekat na problémy. Jednoduše ihned změňte své heslo na daném místě. A na všech dalších, kde ještě máte nastavené stejné heslo.

Mohlo by vás zajímat:  Na Facebooku číhá mnoho hrozeb. Pomozte svým dětem zůstat v bezpečí

Phishingový software nebo malware můžete objevit i sami. V tu chvíli změňte veškerá hesla, a to ideálně z jiného zařízení, které nebylo napadeno. Jestli někde máte sdílené účty (Netflix, Hulu, Amazon apod.) a již s dalšími uživateli těchto účtů nejste v kontaktu, měli byste hesla také změnit. Hesla byste měli měnit také v případě, že se přihlašujete na veřejných místech.

Zdroj: https://www.proactive-info.com/blog/change-your-password