Přenosná elektrárna nabije notebook i větší zařízení. Při koupi je ale nutné zohlednit několik parametrů

Přenosné baterie se zlepšují každým rokem, a to v oblasti kapacity a surového výkonu pro napájení elektroniky, která vyžaduje mnohem větší výkon, než může poskytnout běžná powerbanka. I když nejsou tak výkonné jako plynové generátory, jsou tišší, lehčí a nevyžadují palivo, aby začaly dodávat energii.

Přenosná elektrárna je lepším řešením, jestli hledáte tiché a mobilní zařízení pro napájení smartphonu, notebooku, počítače nebo jiné elektroniky. Abychom vám pomohli najít opravdu kvalitní elektrárnu, je potřeba se soustředit na několik parametrů

Kapacita a technologie

Kapacita baterie patří k těm nejdůležitějším parametrům. Čím větší kapacita baterie je, tím déle můžete své zařízení provozovat na jedno nabití. Obecná rada zní, abyste si koupili baterii s nejvyšší kapacitou. Vzhledem k hmotnosti a ceně budete muset zvolit promyšlenější přístup. Nejoblíbenější metrikou pro měření kapacity je mAh, Ah, Wh a kWh. Elektronická zařízení obvykle uvádějí svou maximální spotřebu ve watthodinách, které najdete vyznačené na různých typech napájecích zdrojů. Pokud napájecí zdroj uvádí svůj jmenovitý výkon ve wattech, pak 1 watt = 1 watthodina.

Mohlo by vás zajímat:  Pouzdro vs. kryt mobilního telefonu: vyberte nejlepší ochranu pro své zařízení

Dalším důležitým parametrem je typ baterie, kterou využíváte. Typ baterie určuje velikost, hmotnost, cenu i rychlost nabíjení, a dokonce i dobu výroby střídavého proudu, než se vypne. Mezi nejčastější baterie patří Li-Ion a Li-Pol a olověné baterie. Li-Ion baterie se nabíjejí třikrát rychleji než olověné baterie a jsou energeticky nejhustější.

Zdroj obrázku: Freepik

Invertorová technologie

Správný invertor může chránit choulostivá zařízení před poškozením a zajistit, aby fungovala co nejefektivněji, což šetří baterii. Střídače mění stejnosměrný proud (DC) na střídavý (AC). DC se používá k nabíjení kapesních zařízení napájených baterií (telefon, tablet, Bluetooth sluchátka), zatímco AC pro zařízení s vyšší spotřebou (notebook, počítač, televize a herní konzole). Existují dva typy výkonových měničů. Jsou to čistě sinusové měniče a modifikované sinusové měniče. Čisté sinusové měniče poskytují čisté sinusové vlny, které produkují střídavý proud, na druhé straně modifikované sinusové měniče používají modulaci šířky pulzu (PWM), který vytváří elektronický signál, který se snaží napodobit čistý sinusový signál.

Mohlo by vás zajímat:  Bezdrátové nabíjení láká na pohodlné používání a jednoduchost. Negativa ale stále převažují

Špičkový a trvalý výkon

Výkon je další důležitou specifikací, na kterou je upřena pozornost. Přenosné elektrárny se využívají především k napájení počítačů, televizorů a dalších elektronických zařízení, ale mohou být využity také pro napájení kuchyňských spotřebičů.

Mnoho společností se snaží přidávat různé funkce do svých elektráren, aby vás nalákaly ke koupi jejich produktů. Než si ale koupíte elektrárnu s NFC a bezdrátovým napájením, ujistěte se v první řadě, zda splňuje vaše potřeby. Díky tomu získáte odolnou a spolehlivou elektrárnu, která bude napájet vaše zařízení, kdykoli bude potřeba.

Zdroj: https://moruipower.com/ultimate-guide-about-portable-power-station-everything-you-should-know/