Všichni víme, jak málo stačí k tomu, aby se stala nehoda a telefon vám vyklouzl z ruky a spadl na zem. Ten, kdo má děti, tak je toto riziko daleko vyšší, protože děti jsou zvídavé a zajímá je vše, co mají na dosah ruky, nebo chtějí dělat to, co vidí u rodičů. Bohužel jejich koordinace, síla a úchop nebývá dostatečně silný, takže působí nemotorně. Riziko pádu telefonu je tak téměř jisté.
Kromě fyzického pádu je telefon, respektive baterie náchylná také na extrémní teplotní výkyvy. Vadí jim nejen velké teplo, tak i extrémní chlad. V obou případech klesá baterie i její výkon raketovým tempem. V některých podmínkách hrozí nenávratné poškození.
Konstrukce
Klasické telefony měly oproti chytrým telefonům velkou výhodu. Díky své konstrukci vydržely nesčetně mnoho pádů, aniž by přišly k újmě. První chytré telefony byly tak náchylné, že stačil i pád z pár desítek centimetrů a bylo po displeji. V tomto ohledu udělali výrobci obrovský krok a dnešní telefony jsou vybaveny odolnějšími displeji, které vydrží několik pádů bez rozbití. Kdo chce, tak si navíc může pojistit bezpečnost pořízením tvrzených skel nebo fólií účinným proti škrábancům.
Pád telefonu
Když se stane neštěstí, je potřeba hned telefon vzít do ruky a sledovat známky poškození. Pokud je vše v pořádku, máte štěstí, v opačném případě zkoumejte další rozsah poškození. Prasknutou obrazovku je nutné vyměnit, jestliže vám překáží ve vykonávání správné funkce. Zkuste po obrazovce jakékoliv pohyby, zda reaguje správně. Funguje-li správně, pak už je jen pouze na vás, zda chcete ponechat pavučinu, ale funkční.
V případě, že telefon nefunguje správně, může to být následek poškození, nejčastěji vnitřního. Nejběžnější závadou je uvolněná baterie. Když budete mít štěstí, postačí vám ji pouze vrátit zpátky. Bohužel následky pádu si berou daň a na baterii se rychle podepíše výdrž nebo dokonce i samovolné vypínání přístroje.
Vliv teplot
Telefony jsou navrženy tak, aby fungovaly nejlépe v rozmezí teplot od 0-35 °C. Jakékoliv výkyvy směrem dolů či nahoru mají negativní vliv na baterii. Vyhýbejte se těmto podmínkám, co to jde, abyste si nezkrátili životnost baterie.
Zdroj: https://www.androidauthority.com/smartphone-battery-life-drain-causes-1071423/