Místa opředená tajemstvím: Záhadné úkazy a děsivé legendy lze najít po celém světě

Místa opředená tajemstvím: Záhadné úkazy a děsivé legendy lze najít po celém světě

Po celém světě se nachází obrovské množství záhadných a tajuplných míst. Některá z nich můžete navštívit, jiná jsou pro veřejnost nepřístupná. Bez ohledu na to, jestli věříte na konspirační teorie, tato místa vás zaručeně okouzlí svými legendami. Podívejme se na několik nejzáhadnějších míst, ze kterých vám budou vstávat vlasy hrůzou.

Hotel Banff Springs a Transylvánie

Předloha pro filmy podle Stephena Kinga a Stanleyho Kubricka je ideálním místem pro strašidelné příběhy. V pokoji 873 byla údajně zavražděna celá rodina. Jestli se nebojíte, můžete se v hotelu Banff Springs v Kanadě klidně ubytovat.

Mohlo by vás zajímat:  Dubajský hotel není pro nikoho, kdo trpí mořskou nemocí. Nenachází se totiž na pevnině

Transylvánie v Rumunsku je velmi záhadným místem. Stala se předlohou pro Draculu od Brama Stokera. Navštívit můžete hrad Bran, který byl sídlem slavného Vlada Napichovače, nejkrvavějšího valašského knížete. Právě on byl inspirací pro slavného upíra.

Zdroj obrázku: Freepik

Křivý les a Eternal Flame Falls

Křivý les v Polsku najdete u města Štětín jen kousek od hranice s Německem. Nachází se zde skupina asi 400 borovic, které mají velmi netradiční tvar. Nikdo přitom netuší, proč stromy rostou tímto podivným způsobem.

Mohlo by vás zajímat:  Ikona visacího zámku v Google Chrome se změní

Ve Spojených státech se vyplatí navštívit park Chestnut Ridge, kde najdete zázrak zvaný Shale Creek. Jde o jedinečný přírodní úkaz, vodopády Eternal Flame Falls. Uprostřed vodopádů plápolá nesmrtelný oheň, který uvidíte přes vodu z vodopádů. Pohled je to přímo magický!

Richat Structure a Nazca Lines

Hlubiny Mauritánie skrývají Richat Structure, kterou tvoří dokonalé kruhové prstence. Někteří si myslí, že objekt vznikl při dopadu asteroidu. Jiní mají za to, že je to dílo mimozemšťanů, kteří tudy prošli a označili si toto místo pro budoucí přistání na Zemi.

Mohlo by vás zajímat:  Voděodolnost neznamená stoprocentní ochranu. Kontakt s vodou telefon často nevydrží

Ojedinělé jsou také obrazce Nazca v Peru. Linie uvidíte jen ze vzduchu a patří mezi turistická místa. Při přeletu nad daným místem můžete vidět na zemi geoglyfy ve tvaru pavouka nebo opice. Obrazce vytvořili původní obyvatelé Nazcy. Nikdo ovšem neví, proč to udělali.

Zdroj: https://www.rdasia.com/true-stories-lifestyle/history/the-stories-behind-the-most-mysterious-places-in-the-world