Twitter chystá nepříjemnou změnu. Ověření profilu má být zpoplatněno nemalou částkou

Twitter chystá nepříjemnou změnu. Ověření profilu má být zpoplatněno nemalou částkou

Modré označení u ověřených účtů můžete na Twitteru najít všude. Nyní se objevily zprávy o tom, že Twitter chce tuto značku zpoplatnit těm, kteří ji chtějí využívat. Mnoho uživatelů reagovalo na tento nápad negativně. Většina lidí nechápe, proč by měli platit za to, že mají ověřený účet. Cena za modrou značku přitom nebude vůbec levná.

Platit za ověření? Stephen King na to má jasný názor

Zpoplatnění  Twitter Blue není zatím není jisté. Elon Musk ale potvrdil plánované zvýšení předplatného v odpovědi Stephenu Kingovi. Ten se vyjádřil o jeho nápadu jasně. „20 dolarů měsíčně za modrou značku? Sakra, oni by měli platit mně. Jestli se to zavede, zmizím jako Enron.“

Mohlo by vás zajímat:  Twitter tentokrát šlápl vedle. Dlouho testovaná funkce se v provozu ohřála jen pár dní

Elon Musk se snažil oponovat tím, že se Twitter musí nějak živit a příjmy z reklamy jim nestačí. Cena za předplatné zatím není oficiálně jasná a Musk dal zaměstnancům čas do 7. listopadu na spuštění celého plánu. Mezitím propustil několik zaměstnanců a další propouštění pravděpodobně ještě nastane. Co plánuje Musk do budoucna, zatím není zcela jasné.

Zdroj obrázku: Freepik

Budou všichni ověření uživatelé Twitteru platit?

Existují běžní lidé a influenceři, kteří by za modrou značku zaplatili cokoli. Tento nápad se ale nelíbí mnoha celebritám a veřejným osobnostem, které by za ni nyní museli platit také. Twitter jim dá 90 dní na to, aby se přihlásili k odběru Twitter Blue, jinak svůj status ztratí. To by ovšem mohlo vést k několika problémům.

Mohlo by vás zajímat:  Propast mezi bohatými a chudými se neustále zvětšuje. Světové organizace bijí na poplach

Prvním je, že Twitter již nebude vyhovovat celebritám, které zde sdílí své názory s fanoušky. A bez nich může Twitter přijít o mnoho ze svých uživatelů, protože již na této platformě nenajdou své oblíbené osobnosti, které by mohli sledovat. Ověření vždy sloužilo k ujištění toho, že sledujete skutečný profil dané osoby, a nikoli napodobitele. Nyní, když bude označení placené, uživatelé přijdou o tuto jistotu. Zatím musíme počkat a uvidíme, jak bude Twitter Blue fungovat.

Zdroj: https://theconversation.com/elon-musks-twitter-blue-gives-verification-for-a-fee-this-could-make-twitter-even-less-safe-for-women-193967