WhatsApp se už brzy pochlubí řadou novinek. Na uživatele čeká nový design i přehrávač zpráv

WhatsApp se už brzy pochlubí řadou novinek. Na uživatele čeká nový design i přehrávač zpráv

V beta aplikaci pro iOS bylo minulý měsíc poprvé spatřeno několik nových funkcí, které si pro nás WhatsApp připravil. Podle zpráv informačního webu WABetaInfo se máme opravdu na co těšit a několik z nich si níže představíme blíže.

Koncem roku 2021 se pustil WhatsApp do testování nových funkcí ve velkém. Převážná většina z nich by se měla na naše zařízení dostat již letos. Víme o několika z nich a ty nejzajímavější si přiblížíme trochu více. Připravil si pro nás kompletně nový design u seznamu chatů, vylepšení funkcí hlasových zpráv, novou funkci komunita a v neposlední řadě nové barvy pro oblíbená animovaná srdce.

Mohlo by vás zajímat:  Internetové bankovnictví v telefonu: bezpečnost na prvním místě

Dlouho požadovaná funkce pro hlasové zprávy bude konečně k dispozici

Určitě to sami znáte. Chcete si poslechnout hlasovou zprávu, ale zrovna vám poslal někdo jiný zprávu textovou. Pokud jste si chtěli zprávu ihned přečíst, hlasová zpráva se sama ukončila. Tento problém bude díky nové funkci konečně vyřešen a vy si budete moct při poslouchání zprávy bez problému přepnout na chat s někým jiným. Doposud, pokud jste toto udělali, se hlasová zpráva vypnula a bylo možné ji poslouchat pouze v aktivním okně. To se s novou aktualizací změní.

Mohlo by vás zajímat:  Nízké teploty ovlivňují negativně výkon mobilního telefonu
Zdroj obrázku: Freepik

Redesign seznamu chatů a funkce komunita

Další razantní proměnou projde i seznam chatů. Po letech se konečně dočkáme nového designu a vše bude nyní lépe přehledné. To s sebou nese ovšem i odstranění několika prvků, které spíše překážely, než poskytovaly užitek. Jedná se o položky, které se nacházely nad samotným seznamem. Ty se nově přesunou a najdeme je pod ikonou, kterou zahajujeme nový chat. Nezapomnělo se ani na funkci komunita, kde správci získají větší kontrolu pro správu komunitních skupin.

Mohlo by vás zajímat:  Při napadení malwarem jednejte ihned a předejděte tak možným škodám

V poslední řadě se myslelo i na tolik uživateli oblíbená srdíčka. Nyní bude přidaná animace do všech dostupných barev srdíček a po odeslání budou všechna tlouci.

Zdroj: https://gadgets.ndtv.com/apps/news/whatsapp-global-voice-message-player-media-visibility-redesigned-caption-menu-beta-android-desktop-2753457