Pravidelná záloha důležitých dat předejde jejich ztrátě

Proč máme počítače nebo notebooky? Jejich účel neslouží pouze pro práci a zábavu, ale také jako úschovna nejrůznějších dat. Různá videa, fotografie, rodinná alba, důležité dokumenty a spousta dalších souborů jsou v našich počítačích. Pokud jste ještě nezálohovali tato data na další zařízení (USB Flash Disk, externí HDD, SSD disk, cloud), měli byste okamžitě začít. Ztráta dat zabolí, ale může vás potkat ještě daleko horší osud, a to, když padnou do špatných rukou. Nikdo přeci nechce, aby jeho data měl někdo cizí nebo aby ho někdo vydíral. Buďte tedy o krok napřed, neodkládejte zálohu a začněte už nyní. Jak na to?

Mohlo by vás zajímat:  I při používání anonymního režimu ukládá systém historii navštívených stránek

Vyměnitelná média

Vyměnitelná média jsou zařízení, na která můžete uložit svá data. Liší se v tom, že nejsou přímou součástí vašeho notebooku nebo počítače. V případě, že se počítač nebo notebook pokazí, vaše data na tomto médiu budou nedotčena. Navíc tato zařízení nepotřebujete mít permanentně připojená ke svému počítači. Stačí, když si je uložíte na konkrétní místo v domácnosti. Mezi tato média patří:

  • USB flash disky,
  • CD, DVD,
  • paměťové karty,
  • externí pevné disky.
Mohlo by vás zajímat:  Samotný Google nemusí stačit. Pro vyhledávání se hodí rozšíření, která výsledky vylepší

Výhodou je, že kromě dostupnosti nestojí tato média příliš peněz. Nevýhodou však je, že tato média jsou náchylná na ztrátu nebo odcizení. Proto při schovávání těchto zařízení buďte opravdu důslední.

Zdroj obrázku: Freepik

Cloud úložiště

Dalším tipem je internetové prostředí, konkrétně platforma cloud. Mezi tato prostředí patří iCloud, Dropbox nebo Disk Google. Velikost online úložiště je individuální, každá služba to má trochu jinak. Za rozšíření si budete muset zaplatit. K těmto datům budete mít přístup, kdykoliv budete online.

Mohlo by vás zajímat:  Telefon s IP68 je dobrá volba. Jeho odolnost oceníte nejen při cestě na dovolenou

Cloud zálohovací služby

Nejedná se o totéž jako úložiště. V tomto případě jde o zálohu vybraných dat na bezpečné místo na internetu. Nemusíte tak řešit nákup a správu fyzických zařízení. Takže při výskytu jakýchkoliv problémů máte svá data v pořádku a můžete je obnovit.

Zdroj: https://objectfirst.com/data-backup-definition-options-types-and-solutions/