OneWeb vypustil na oběžnou dráhu dalších 34 satelitů. Vize dostupného internetu pro každého se plní

OneWeb oficiálně potvrdil rozmístění 34 satelitů Arianespace z vesmírného střediska a plánuje pokrýt celou Zemi vysokorychlostním internetem dostupným pro každého.

Tato společnost pro satelitní komunikaci již má na nízké oběžné dráze 428 satelitů. Poslední 34 satelitů bylo vypuštěno z vesmírného střediska Kourou ve Francouzské Guyaně a byl to první letošní start z plánovaných třinácti. Celková flotila těchto mašinek by měla skončit na čísle 648. Dvě třetiny jsou již na místě, a proto společnost OneWeb může spustit plánované poskytování vysokorychlostního internetu.

Nové možnosti a internet opravdu pro každého

Společnost OneWeb se zaměřuje na vysokorychlostní satelitní internet napříč celým globálním spektrem. Nabízí nízkou latenci a slibuje dostupnost pro každého a všude. Jelikož poptávka po rychlém a stabilním internetu stále roste, chopila se příležitosti, a to ve velkém! Jejich plánovaných 648 satelitů by mělo bez problému pokrýt celou naši planetu a poskytovat tak internet opravdu, ale opravdu všude bez ohledu, kde se zrovna nacházíte.

Zdroj obrázku: Freepik

Internetové pokrytí po celém světě i na nejméně dostupných místech

Poskytování satelitního internetového připojení do nejhůře dostupných míst na světě mají smluvně podchyceno s několika dalšími společnostmi, které by se měly o tento problém postarat. Mezi nejznámější z nich patří například Field Solutions Holdings nebo Hughes Network Systems. Tahle spolupráce by mohla znamenat revoluci internetu a prakticky by mohl být pokrytý celý svět bez výjimek.

Spuštění těchto satelitů znamená velký pokrok a zjednodušení běžného života na naší planetě. Připojení k internetu odkudkoliv rozhodně stojí za zmínku a držíme společnosti OneWeb palce, aby jim všechny tyto plány vyšly! Protože to je velmi významný pokrok v budování globální internetové sítě.

Zdroj: https://oneweb.net/media-center/oneweb-confirms-successful-launch-of-34-satellites-from-baikonur