OneWeb vypustil na oběžnou dráhu dalších 34 satelitů. Vize dostupného internetu pro každého se plní

OneWeb vypustil na oběžnou dráhu dalších 34 satelitů. Vize dostupného internetu pro každého se plní

OneWeb oficiálně potvrdil rozmístění 34 satelitů Arianespace z vesmírného střediska a plánuje pokrýt celou Zemi vysokorychlostním internetem dostupným pro každého.

Tato společnost pro satelitní komunikaci již má na nízké oběžné dráze 428 satelitů. Poslední 34 satelitů bylo vypuštěno z vesmírného střediska Kourou ve Francouzské Guyaně a byl to první letošní start z plánovaných třinácti. Celková flotila těchto mašinek by měla skončit na čísle 648. Dvě třetiny jsou již na místě, a proto společnost OneWeb může spustit plánované poskytování vysokorychlostního internetu.

Mohlo by vás zajímat:  Pozemské bakterie mohou přežít ve vesmíru i několik let. Jejich putování mezi planetami vědce fascinuje

Nové možnosti a internet opravdu pro každého

Společnost OneWeb se zaměřuje na vysokorychlostní satelitní internet napříč celým globálním spektrem. Nabízí nízkou latenci a slibuje dostupnost pro každého a všude. Jelikož poptávka po rychlém a stabilním internetu stále roste, chopila se příležitosti, a to ve velkém! Jejich plánovaných 648 satelitů by mělo bez problému pokrýt celou naši planetu a poskytovat tak internet opravdu, ale opravdu všude bez ohledu, kde se zrovna nacházíte.

Zdroj obrázku: Freepik

Internetové pokrytí po celém světě i na nejméně dostupných místech

Poskytování satelitního internetového připojení do nejhůře dostupných míst na světě mají smluvně podchyceno s několika dalšími společnostmi, které by se měly o tento problém postarat. Mezi nejznámější z nich patří například Field Solutions Holdings nebo Hughes Network Systems. Tahle spolupráce by mohla znamenat revoluci internetu a prakticky by mohl být pokrytý celý svět bez výjimek.

Mohlo by vás zajímat:  Podívat se do vesmíru může každý. Internetové stránky nabízí unikátní snímky i zajímavá data

Spuštění těchto satelitů znamená velký pokrok a zjednodušení běžného života na naší planetě. Připojení k internetu odkudkoliv rozhodně stojí za zmínku a držíme společnosti OneWeb palce, aby jim všechny tyto plány vyšly! Protože to je velmi významný pokrok v budování globální internetové sítě.

Zdroj: https://oneweb.net/media-center/oneweb-confirms-successful-launch-of-34-satellites-from-baikonur