Google chrání citlivá data uživatelů na maximum. Na žádost smaže všechny osobní údaje

Google chrání citlivá data uživatelů na maximum. Na žádost smaže všechny osobní údaje

Chcete mít na internetu více soukromí? V tom případě asi budete chtít, aby z něj zmizely všechny vaše údaje. Dnes jsme si pro vás připravili článek, ve kterém vás naučíme z vyhledávání Google odstranit telefonní číslo, mail, adresu, bankovní účty nebo lékařské záznamy a další citlivá data.

Google bere ochranu osobních dat velmi vážně a nedávno přidal možnost, díky které si můžete zažádat o kompletní smazání všech možných údajů, které na internetu máte. Navíc o tuto službu je možné zažádat a není třeba dokazovat, že data jsou vaše. Toto je opravdu vstřícný krok od této obrovské společnosti.

Mohlo by vás zajímat:  Android Auto slibuje velké novinky. Řidič bude mít vše důležité ještě víc nadosah
Zdroj obrázku: Freepik

Začínáme s odstraňováním našich údajů

Navštivte stránku nápovědy Vyhledávání Google, kde najdete formulář jménem Žádost o odstranění osobních údajů. Otevřete si tento formulář a zvolte, co přesně chcete udělat. Můžete například odstranit informace, aby se nezobrazovaly ve vyhledávání, ale můžete je také nechat smazat úplně. Pokud se jedná o výsledky ve vyhledávání, pak to za vás udělá Google sám, pokud chcete ale smazat vaše data na nějakém webu, pak vás upozorní, že byste měli kontaktovat majitele.

Mohlo by vás zajímat:  Automatické stahování fotek z WhatsAppu jde zrušit v několika krocích

Pokud ovšem tento web nechcete kontaktovat nebo jste to již zkusili, ale nikdo se vám neozval, pak se vás Google zeptá na řadu otázek. Převážně se vás bude ptát na to, jaké informace si budete přát odstranit. V tom případě udělá Google vše, co bude v jeho silách, aby vámi požadovaná data zmizela. Můžete také požádat o odstranění zastaralých webových stránek a v tomto případě musíte zadané URL poslat v dalším připraveném formuláři. Najednou jich můžete poslat až tisíc.

Mohlo by vás zajímat:  Práce s prohlížečem Google Chrome může být ještě snazší. Několik triků ušetří nervy i čas

I když se vám podaří smazat digitální stopy takto, musíte počítat s tím, že z internetu nikdy nezmizíte, pokud už tam jednou jste. Dokud budete internet používat, pak budete vždy dohledatelní a to je třeba si uvědomit.

Zdroj: https://time.com/6173811/remove-personal-information-google-search/