Aplikace, které jsou nejvíce náročné na baterii v MacBooku

Pořízení nového zařízení je vždy důvodem k úsměvu a radosti na tváři. Rozbalení a následný závan novoty prohloubí požitek, když zařízení poprvé uvedeme do chodu. Vše je tak nádherně čisté, rychlé a výdrž baterie je neuvěřitelná. Postupem času, stejně jako u jiných zařízení, zaznamenáváme úbytek výkonu a výdrže baterie. Jedním z důvodů jsou především aplikace, jež mohou za vyšší spotřebu baterie. Právě kvůli těmto aplikacím jsme nuceni čím dál tím častěji sahat po nabíječce MacBooku dříve, než bychom jinak museli. O jaké aplikace se jedná?

Mohlo by vás zajímat:  Nejčastější mýty kolující okolo chatbotů

Google Chrome

Google Chrome patří k nejoblíbenějším internetovým prohlížečům napříč všemi zařízeními. Kromě výhod má také svou odvrácenou stranu v podobě slabé energetické účinnosti. Ve skutečnosti je právě Google Chrome největším provinilcem, co se týče vybíjení baterie na MacBoocích. Na svém MacBooku můžete zjistit, které aplikace nejvíce spotřebovávají baterii, nebude až takové překvapení, když objevíte Google Chrome na předním, ne-li prvním místě. Pro ušetření baterie zavřete neaktivní karty nebo zvažte jiný prohlížeč. Za zmínku stojí domácí produkt Apple – Safari.

Mohlo by vás zajímat:  Jak se správně starat o smartphone během mrazivé zimy?
Zdroj obrázku: Freepik

Spotify

Spotify patří k nejoblíbenějším streamovacím platformám pro hudbu. Společně s Apple Music stojí v čele tohoto žebříčku. Stejně jako Google Chrome i Spotify patří k obrovským žroutům energie baterie, jelikož pro svůj provoz potřebuje internet, zvuk a někdy i video.

Adobe Photoshop

Adobe Photoshop je kreativní software pro úpravu fotografií. Tento software je obrovskou zátěží pro baterii MacBooku, stejně jako jiné produkty firmy Adobe.

Toto byly tři známé aplikace, které na MacBooku nejvíce spotřebovávají energii. Mezi další známé aplikace, jež mají obrovskou spotřebu, patří:

  • VLC přehrávač videí,
  • spouštěč Epic Games,
  • spouštěč Steam,
  • Discord.
Mohlo by vás zajímat:  Při napadení počítače virem je důležité postupovat správně

Co když nepoužíváte ani jednu z výše zmíněných aplikací, ale i tak máte pocit, že se váš MacBook rychle vybíjí? Stačí najet do Monitoru aktivity a zjistit, která aplikace bere nejvíce energie.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/apps-that-drain-macbook-battery/