WD-40 pomůže vyčistit zdi i špinavé ruce od oleje

Magická plechovka s rozpouštědlem a mazivem – to je WD-40. Tento univerzální produkt se používá nejen na nářadí, ale také na mnoho dalších věcí v domácnosti. Překvapivě lze tento sprej použít i na věci, pro které nebyl původně určen. Pokud si myslíte, že WD-40 je jen sprej na mazání nářadí, připravte se na překvapení. Dnes se společně podíváme na několik nečekaných a užitečných způsobů, jak tento sprej může v praxi usnadnit váš život.

Jak sundat prstýnek?

Máte problém se sundáním prstýnku? Nechte svůj nůž na pokoji a zkuste WD-40. Tento univerzální sprej dokáže zmírnit tření a zjednodušit proces sundání prstýnku. Stačí aplikovat malé množství spreje na prsten a prst, poté jemně pohybovat prstenem ze strany na stranu a snažit se ho vyklouznout. WD-40 může být užitečným pomocníkem v mnoha situacích, ale nezapomínejte na opatrnost.

Mohlo by vás zajímat:  Všechny hovory na Android telefonech lze nahrát. Dostupné aplikace fungují na jedničku
Zdroj obrázku: Freepik

Odstraňte voskovkové čmáranice

Pokud máte malé děti, může se stát, že na nábytek omylem nakreslí své malé umělecké dílo. Voskovky a fixy mohou být pro běžné čisticí prostředky tvrdým oříškem. Nicméně s WD-40 se s tímto problémem popasujete snadno a rychle. Stačí nanést malé množství spreje na kresbu a nechat ho působit několik minut. Poté použijte hadřík nebo houbičku a opatrně setřete kresbu pryč. Díky schopnosti WD-40 rozpouštět a odstraňovat mastnotu a nečistoty se váš nábytek vrátí zpět do původního stavu. A nejen to, WD-40 může být užitečný i při odstraňování dalších skvrn z nábytku a povrchů v domácnosti.

Mohlo by vás zajímat:  Na vodu v nabíjecím portu upozorní v zařízení Samsung varovná hláška

Odmašťovadlo na ruce

Jelikož se prakticky jedná o rozpouštědlo, není důvod, proč by se neměl používat i na jiné účely než jen na mazání a odstraňování koroze u šroubů a matic. Například při čištění rukou od mastnoty a špíny. Stačí pouze aplikovat trochu WD-40 na ruce, nechat jej působit několik sekund a poté setřít hadříkem nebo utěrkou. Uvidíte, že mastnota a špína půjdou snadno dolů a vaše ruce budou čisté, jako nové. Nicméně po použití WD-40 byste si měli ruce umýt mýdlem, aby byly zcela čisté a zbavené případného zbytku spreje. Tento trik s WD-40 může být užitečný pro lidi, kteří pracují s olejem, barvami, pryskyřicemi a jinými mastnými materiály, když není po ruce běžný čisticí prostředek.

Zdroj: https://wd40.co.uk/tips-and-tricks/uses-for-home-garden/