Srovnání WhatsApp vs. iMessage pro posílání zpráv na zařízeních Apple

Internet nabízí spoustu aplikací, jež můžete použít k textování, zasílání médií a volání. Od Messengeru, Telegramu, Signalu až po WhatsApp nebo pro uživatele Apple iMessage. Jenomže pokud patříte k hrdým uživatelům iPhone, co je lepší pro vás? WhatsApp, nebo iMessage? iMessage je určený pouze pro uživatele Apple, tedy iPhone, iPad a Mac. V případě zaslání zprávy do systému Android vám z modré barvy přepne barva do zelené, což znamená, že jste místo iMessage zaslali textovou zprávu SMS. WhatsApp, stejně jako iMessage, využívá pro svůj chod mobilní data nebo Wi-Fi. iMessage již je předinstalován v Apple zařízení, kdežto WhatsApp si musíte stáhnout. V současnosti lze používat WhatsApp s OS:

  • Android 4.1 nebo novější,
  • iOS/iPadOS 12 nebo novější,
  • Windows 8.1 nebo novější,
  • macOS 10.11 nebo novější,
  • další desktopové platformy přes web.
Mohlo by vás zajímat:  Test rychlosti internetového připojení poskytne důležitá data i srovnání s jinými

Zabezpečení a ochrana osobních údajů

Obě dvě možnosti jsou relativně bezpečné, ale každá má své pro a proti. Během posílání zpráv mezi Apple zařízeními se automaticky posílá zpráva přes iMessage a textová bublina zmodrá. Modré zprávy jsou šifrovány end-to-end, odesílání zprávy do ostatních zařízení je označeno zelenou barvou a to není šifrováno vůbec. K takovým zprávám může mít přístup leckdo. Aby se tomu zabránilo, uživatelé Androidu využívají WhatsApp nebo jiné aplikace. WhatsApp také využívá šifrování end-to-end, ale v roce 2022 bylo zaznamenáno velké bezpečnostní narušení, což může znamenat, že vaše zprávy mohly být hacknuty.

Mohlo by vás zajímat:  Prorazí Nokia trh s velkými bateriemi telefonů?
Zdroj obrázku: Freepik

Omezení souborů ve zprávách

Odesílání obrázků, videí, odkazů a různých souborů zabírá místo. iMessage umožňuje odesílat média do velikosti 100 MB se zachováním kvality. Na druhou stranu WhatsApp nabízí 2GB limit pro odesílání těchto médií s šifrováním end-to-end. Oficiálně má tak WhatsApp mnohonásobně vyšší limit pro posílání médií, aniž byste se strachovali o šifrování.

Co se týče skupinových chatů, iMessage nabízí skupinový chat pro 32 lidí (modrá bublina) a u skupinových chatů MMS v aplikaci Zprávy 10 lidí (zelená bublina). A teď se podržte. WhatsApp podporuje skupiny o 1 024 lidech, což je opravdu neuvěřitelné číslo.

Mohlo by vás zajímat:  Roboti dokážou nahradit člověka ve stále více situacích. Už chodí místo dětí do školy

Další funkce

iMessage nabízí řadu možností, jak okořenit zprávy. Mezi ně patří zejména posílání GIF, hudby, obsahu z aplikací třetích stran, efekty zpráv, ručně psané zprávy nebo hry. WhatsApp v této oblasti nenabízí příliš mnoho, jelikož raději dává přednost konzervativnímu řešení. Co se týče plateb, Apple Pay zná asi každý uživatel iPhonu, co ale možná nevíte, WhatsApp má také svůj vlastní platební systém, který zatím mohou využívat pouze indičtí a brazilští uživatelé.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/imessage-vs-whatsapp-which-is-better/