Jak správně vyčistit obrazovku u notebooku?

Jak správně vyčistit obrazovku u notebooku?

Notebook je zařízení, které mnozí využívají každý den. Každý den nad ním sedíte, pijete, jíte, a tak se do něj dostanou nečistoty, zbytky jídel nebo dokonce pití. Je nutné se o počítač starat, protože jedině tak se nestane, že se jednoho dne vypne a už ho nezapnete. Nejzranitelnější částí je monitor nebo obrazovka, kterou byste měli čistit pravidelně.

Na monitor nepoužívejte agresivní čističe

Na čištění obrazovky notebooku byste měli mít po ruce měkký hadřík, který bude z mikrovlákna. Potřebuje jemnou péči. Monitor nikdy nečistěte toaletním papírem nebo kapesníky, protože z nich zůstávají na obrazovce drobné nitky a částečky, kterých se už nezbavíte. Nedávejte na monitor prostředky, které jsou s alkoholem, acetonem nebo čpavkem. Kupte si speciální čističe, které jsou určené přímo na monitory a obrazovky.

Mohlo by vás zajímat:  Anonymní režim soukromí nezajistí. Stopy brouzdání internetem je nutné vymazat dodatečně

Jestli chcete ušetřit peníze, postačí vám voda a měkký hadřík, pokud se jedná o denní čištění. Pokud máte na monitoru mastné skvrny, bude nutné důkladnější očištění. Prach stačí setřít suchým hadříkem.

Klávesnici notebooku si zakryjte

Pokud chcete, aby vám počítač fungovat i po čištění, je nutné zakrýt klávesnici. K tomu stačí kousek kartonu nebo čistá utěrka. Kdyby se do klávesnice dostala vlhkost, už ho pak nemusíte vůbec zapnout. Nikdy prostředek nestříkejte přímo na obrazovku. Můžete ji trvale poškodit a kapalina by stékala na spodní panel. Nechceme si elektroniku zničit.

Mohlo by vás zajímat:  Amazon Sidewalk dokáže nepříjemně narušit soukromí. Vypnout ho jde jednoduše ve čtyřech krocích

Utěrku z mikrovlákna navlhčete, namočte ji do malého množství vody nebo přípravku a krouživými pohyby otírejte obrazovku. Nesmíte ale příliš tlačit, protože by se mohly objevit škrábance a další poškození, které by vám už nikdo nespravil. Pokud je monitor čistý, můžete vzít čistý hadřík. K odstranění prachu nebo drobných nečistot můžete použít vatový tampon. Monitor i celý notebook ošetřujte pravidelně, aby byl stále kvalitní.

Zdroj: https://www.hgtv.com/lifestyle/clean-and-organize/how-to-clean-a-computer-screen