Na co si dávat pozor, pokud vybíráte peníze na dovolené?

Na co si dávat pozor, pokud vybíráte peníze na dovolené?

Při cestě na dovolenou bychom měli myslet nejen na to, co si sbalíme s sebou do kufru, ale také na opatření, které musí splnit, pokud vůbec chceme za hranice vyjet. Důležité je ale také myslet na dostatek hotovosti, případně vědět, jak se chovají bankomaty v cizích zemích. Některé vás totiž mohou obrat i o tisíce korun.

Na co si dát pozor během dovolené?

Kyberzločinci číhají na každém kroku, ať je pandemie nebo ne. Proto je nutné dbát na zvýšenou bezpečnost, co se týče zadávání údajů vaší platební karty do počítače nebo jiných zařízení, která máte v zahraničí. Vyhýbejte se například veřejným wi-fi sítím, které mohou být snadno prolomitelné a zločinci se tak snadno dostanou k vašim penězům. Hackeři většinou sedí přímo vedle vás a sledují, až se připojíte. Poté už je pro ně velmi snadné najít místo, kde jste ubytovaní.

Mohlo by vás zajímat:  Ani Amazon není bezchybný. Při nedoručení balíčku je třeba podniknout několik kroků

Pokud i tak musíte veřejné sítě využívat, nikam své údaje neukládejte. Dávejte si také pozor, aby vám při zadávání údajů nekoukal nikdo za zády. Je to velmi snadný způsob, jak získat informace o vás. Existují chrániče obrazovek, díky kterým budete ochráněni před zraky zvědavých turistů a jiných lidí.

Dávejte si pozor, odkud objednáváte dovolenou

Dnes již existuje několik stovek cestovních kanceláří, webových stránek i slevových serverů, které nabízejí tu nejlepší dovolenou za nejlepší cenu. Ne všude se ale vyplatí nakupovat. Proto si na stránku, kde chcete kupovat zájezd, najděte recenze a řiďte se podle nich. I tak se ale může stát, že skočíte „na špek“ podvodníkovi, jehož stránky vypadají velmi profesionálně.

Mohlo by vás zajímat:  Ve WhatsAppu se nic neztratí. Staré konverzace jde archivovat a kdykoli se k nim vrátit

Vyhýbejte se také bankomatům – pokud nemusíte, peníze v zahraničí nevybírejte. Vyberte si určitý obnos už v České republice a mějte u sebe platební kartu. Pokud přeci jen využijete bankomat, dejte si pozor, co na něm mačkáte za tlačítka. Díky rychlému mačkání můžete přijít o nemalé peníze, které si banka naúčtuje nejen za zpracování výběru, ale také můžete mít mnohem horší kurz.

Zdroj: https://www.realsimple.com/work-life/money/saving/vacation-on-a-budget