Vyvarujte se nejčastějších chyb při nabíjení mobilního telefonu

Všichni velmi dobře známe, když si pořídíme novou věc nebo zařízení. První dny, týdny, někdo dokonce i měsíce, se staráme o nově zakoupená zařízení se vší vervou a láskou. Postupem času se zájem o správnou péči vytrácí. Jakých nejčastějších chyb se dopouštíme nesprávnou manipulací?

Absence paměťového efektu

Pamatujete si na radu, kdy nám bylo doporučováno, abychom baterii úplně vybili, a následně ji nabili na maximum? Nové baterie nemají tzv. „paměťový efekt“, který byl součástí nikl-kadmiových článků. Lithium-polymerové baterie, které jsou v současnosti nejoblíbenější, fungují nejlépe v rozsahu 50-70 %.

Mohlo by vás zajímat:  Více účtů na jednom místě. Mezi adresami v Gmailu jde jednoduše přepínat pod jediným tlačítkem

Vyvarujte se úplného vybití telefonu. Ano, někdy se můžete ocitnout v situaci, kdy dojde k úplnému vybití, ale raději to neriskujte a mějte s sebou powerbanku nebo nabíječku. Kdykoliv můžete, připojte telefon k nabíječce, abyste se vyvarovali úplného vybití. Po úplném vybití, vždy připojte telefon k nabíječce.

Zdroj obrázku: Freepik

Nabíjení telefonu v noci

Velmi častým nešvárem ponechání telefonu v nabíječce přes noc. Dochází tak k situaci, kdy telefon dosáhne maximální hodnoty nabití, než se probudíme a neustále tak dobíjí deficit elektřiny. To má také negativní vliv na kondici baterie. Novější chytré telefony, mezi nimiž byl první iPhone 11, oplývá chytrou funkcí optimalizovaného nabíjení, kdy se telefon přestane nabíjet a opětovně začne, na základě AI. Jednoduše řečeno chytrý telefon ví, kdy nejčastěji nabíjíte telefon, a kdy se ráno zhruba probouzíte.

Mohlo by vás zajímat:  Zjistěte, co obsahují soubory, aniž byste je otevřeli. Hned několik programů tohle umožní

Pozor na teploty

Velkým nešvárem jsou výkyvy teplot. Ať už se jedná o vysoké nebo nízké teploty, v takovém případě je opravdu nutné dávat si velký pozor. Každá chyba může uškodit životnosti baterie. Obzvláště nebezpečné jsou vysoké teploty, kdy baterie ztrácí výrazněji životnost a v extrémních podmínkách dokonce hrozí poškození. Novější chytré telefony upozorní uživatele na hrozící potíže, případně se automaticky vypne zařízení.

Všechny zmíněné rady jsou univerzální, ale co se týče nového zařízení, tak zde platí tyto rady dvojnásob.

Zdroj: https://libtitle.com/5-mistakes-youre-making-when-you-charge-your-phone-that-shorten-battery-life/