Amazon Sidewalk dokáže nepříjemně narušit soukromí. Vypnout ho jde jednoduše ve čtyřech krocích

Amazon Sidewalk, který je součástí Amazon Echo, má jednu nehezkou vlastnost. Pokud se totiž z této služby neodhlásíte, tak toto zařízení ještě asi po dobu jedné minuty sdílí část šířky vašeho pásma, což znamená, že je dostupné pro vaše okolí.

Pokud i vy patříte mezi majitele zařízení Amazon Echo nebo Amazon Ring, pak je zde vysoká pravděpodobnost, že máte zapnutou i službu Amazon Sidewalk, ta se totiž zapíná automaticky u všech novějších zařízení. Díky této službě sice docílíte toho, že část vašeho pásma se rozdělí, a vy tak můžete zařízení používat o něco déle, ovšem má to i jednu nevýhodu, a to, že na tuto rozdělenou část se mohou napojit lidé z celého vašeho okolí.

Jak sdílení funguje?

Prakticky to funguje asi takto. Díky rozdělení vašeho bezdrátového pásma se můžete napojovat na další zařízení stejného typu po okolí, a pokud se u vás najde dostatek lidí s touto technologií, pak můžete používat všechny napojené přístroje i několik desítek metrů od vašeho bydliště. Jenže je to za cenu možného narušení bezpečnosti a soukromí. Pokud se tedy tohoto sdílení nebudete chtít účastnit, připravili jsme si pro vás jednoduchý návod, jak vše vypnout do doby, než se sami rozmyslíte.

Mohlo by vás zajímat:  Užijte si hraní na počítači naplno. Dobře vybraná židle zajistí pohodlí na dlouhé hodiny
Zdroj obrázku: Freepik

Návod pro vypnutí Amazon Sidewalk na vašem zařízení

  1. Ve vašem telefonu nebo tabletu si otevřete aplikaci Alexa.
  2. V pravém spodním rohu vyberte možnost „více“.
  3. Zvolte možnost Nastavení a zde pokračujte na Nastavení účtu.
  4. Vyskočí na vás možnost Amazon Sidewalk, kde můžete funkci přepínačem jednoduše vypnout a aplikaci ukončit.

Na vypnutí není opravdu nic složitého a stejným způsobem se můžete opět k této funkci přihlásit. Pokud se nechcete účastnit tohoto veřejného sdílení vašeho internetu s okolím, můžete ho jednoduše vypnout, a pokud chcete být součástí, ale riskovat tak vaši bezpečnost, nechte funkci zapnutou.

Zdroj: https://www.amazon.com/gp/help/customer/display.html?nodeId=GZ4VSNFMBDHLRJUK