Vybrat nový telefon může být oříšek. Několik parametrů pomůže najít ideální zařízení

Rychlost, s jakou byla každá nová generace chytrých telefonů zařízení Android dopředu, se snížila. Už to není jako dříve, kdy novější generace nabízela více funkcí oproti předchozí a byla o třídu lepší. Tehdy jste nemuseli řešit, jaký telefon si vyberete. Nyní je tato volba těžší, i díky tomu, že se výrobci přiblížili pomyslnému stropu. Pojďme se podívat na pár doporučení, kterými by měl váš nový chytrý telefon oplývat.

Silný hardware

Mozkem chytrého telefonu je procesor, řídi veškeré operace v mobilu. Čím kvalitnější procesor, tím více operací váš telefon zvládne. V opačném případě se můžete setkat s různými potížemi, výkon procesoru můžete porovnat na AnTuTu a Geekbench. Jakákoliv hodnota v rozmezí 300 000 až 500 000 je slušná a stačí pro běžné uživatele. Cokoliv vyššího nad 700 000 je ideální pro hráče a náročnější uživatele.

Mohlo by vás zajímat:  Krátké zdřímnutí během dne člověku prospěje. Ke kvalitnímu odpočinku může pomoci i chytrý telefon

Další důležitou hodnotou je paměť RAM. Čím větší paměť máte, tím bude jednodušší provádět více operací zároveň. Množství paměti se liší, většinou se pohybuje od 2 do 12 GB. Pro průměrného uživatele stačí 6 GB RAM.

Zdroj obrázku: Freepik

Vnitřní úložiště

Důležitou roli hraje také vnitřní úložiště. Stále shromažďujeme čím dál tím více dat, ať už v rámci písniček, filmů, her, fotografií, nebo třeba dokumentů. Navíc se stále zlepšujícími se fotografiemi zabírají fotky více místa. Ještě před pár lety byl standard 32 GB, nyní vidíme vyšší, 128, 256 je ideální a mít můžeme až 1TB úložiště.

Mohlo by vás zajímat:  Při stahování aplikací do telefonu je důležité dbát na bezpečnost

Další parametry

Další parametry jsou také důležité. Nezapomeňte na své oči a snažte se pořídit chytrý telefon s displejem, jenž nabízí vysokou obnovovací frekvenci, nejlépe 120 Hz. Myslete také na baterii s kapacitou 5000 mAh a vyšší s možností rychlého nabíjení. Jaké další funkce by neměly chybět při výběru? Určitě se jedná o:

  • ochranu Gorilla Glass,
  • voděodolnost,
  • konektor pro sluchátka,
  • NFC.
Zdroj: https://www.coolblue.nl/en/advice/choosing-smartphone.html