V online světě můžeme narazit na různá nebezpečí. Jedním z nebezpečí jsou hackeři, kteří cílí na uživatele, aby z nich získali cenná data, jako je například přístup k uživatelským nebo bankovním účtům, a mohli tak zpeněžit své nezákonné úsilí. Neútočí ale na všechny osoby na internetu, nýbrž na vybrané skupiny. Která odvětví jsou centrem jejich pozornosti, a proto by měla být na pozoru?
Finanční instituce
Jak bylo zmíněno, peníze jsou nejčastějším motivem hackerů. Mezi napadené instituce patří banky, družstevní záložny a další poskytovatelé finančních služeb, kteří sbírají a uchovávají cenná data. Jedna z největších úvěrových agentur Equaifax byla napadena v roce 2017. Úspěšný útok hackerů znamenal získání citlivých dat (rodná čísla, data narození atd.) více než 147 milionů zákazníků.
Vládní agentury
Vláda je další cílovou destinací pro hackery. Tento útvar skrývá velké množství cenných dat. Nejsou to pouze osobní informace občanů, ale také tajná data a dokumenty, které je lepší kolikrát nechat skryté před veřejností. Byly zaznamenány různé případy hackerských útoků na tuto sféru z výše popsaných důvodů.
Vzdělávací instituty
Zní to trochu zvláštně, ale ano, i vzdělávací instituty jsou častým cílem hackerských útoků. Byly zaznamenány útoky v USA, kdy hackeři prostřednictvím ransomwaru získali z jedné školy 250 000 amerických dolarů. Instituce jsou pro hackery lákavé z důvodu cenných dat (záznamy studentů a výzkumná data).
Slavné osobnosti
Hackeři jsou schopni napadnout kdekoho, není žádným překvapením, že si vyberou také slavné osobnosti. Jasným motivem jsou opět peníze, které mohou využít k tomu, aby mohli celebritu vydírat. Není to tak dávno, kdy Jennifer Lawrenceové, Kate Uptonové a řadě dalších celebrit ukradli hackeři jejich soukromé, explicitní snímky, které poté vydali na internet. Hackeři kromě vydírání používají různé snímky nebo identity slavných, aby mohli jednat jejich jménem a provést další podvody.
Zdroj: https://constellaintelligence.com/top-common-targets-for-hackers/