Se správnou navigací se na cestě neztratíte. Tyto tři patří k nejpoužívanějším

Žijeme v době, kdy většina lidí vlastní nebo má k dispozici automobil. Cesty jsou tak plnější a doprava hustější a to může vést k různým problémům, co se týče zácp nebo nehod. Můžeme se také setkat s různými údržbami silnic. Ať už jedete nakoupit, nebo jste někde v cizím městě, či se chcete vyvarovat různých komplikací na cestách, skvěle vám poslouží navigace. Téměř každý nový automobil je vybaven ovládacím panelem, kde si kromě jiné zábavy můžete zapnout také navigaci. Jestli ji nemáte k dispozici, můžete využít služeb chytrého telefonu. K dispozici jsou různé aplikace určené pro navigaci, ale posvítili jsme si na tři konkrétní, a to:

  • Google Maps,
  • Apple Maps,
  • Waze.
Mohlo by vás zajímat:  Největší phishingové útoky, které se zapsaly do historie

Google Maps

Mapy Google byly spuštěny v roce 2005 a jejich použití je velice snadné a spolehlivé. Pro uživatele operačního systému Android jsou Google Maps hlavní navigační aplikací, jelikož jsou zabudované v základu telefonu. Google Maps jsou k dispozici ke stažení také pro operační systém iOS. Tato aplikace je skvělým parťákem na cestách a dovolených. Pro oba operační systémy je tato aplikace dostupná zdarma.

Zdroj obrázku: Freepik

Apple Maps

První spuštění Apple Maps proběhlo v roce 2012. Bohužel místo fanfár se aplikace stala doslova propadákem, dokonce jej Forbes zařadil mezi nejhorší aplikace. Od té doby uběhla řada let, ale můžeme říci, že došlo k takovému zlepšení, aby konkurovala Waze, Google Maps nebo jiným? Nejspíše ne. Samotné hodnocení recenzí ukazuje na průměrný počet hvězdiček. Apple Maps můžete stáhnout pouze pro systém iOS.

Mohlo by vás zajímat:  Správná výslovnost formátu GIF stále budí kontroverze

Waze

Waze není vestavěná aplikace jako dvě výše zmíněné. Tato navigační aplikace patří k tomu nejlepšímu, co můžete získat. Díky své široké komunitě budete vždy dostatečně a včas informováni o nejrůznějších událostech na cestách. Aplikace je zdarma pro oba operační systémy.

Když si to shrneme, nejhorší aplikací je asi Apple Maps a nejlepší Google Maps díky své přehlednosti. Waze může bojovat taky o post jedničky díky své komunitě a informovanosti.

Zdroj: https://www.sixt.com/magazine/tips/top-free-navigation-apps/