Počítač ničíme každý den zbytečnými chybami. Jednoho dne může přestat fungovat úplně

Počítač ničíme každý den zbytečnými chybami. Jednoho dne může přestat fungovat úplně

Žádný uživatel počítače nestojí o jeho zničení, ale možná i vy tomu jdete neúmyslně naproti. Za selhání hardwaru nemůžeme, existuje mnoho faktorů, které neovlivníme, ale také způsobů, kterými počítač ničíme. Největší hrozbou pro data je absence pravidelného a častého zálohování dat. Vaše data jsou nejdůležitějšími pro vás, jedná se především o fota, videa, dokumenty a další. Data můžete zálohovat různými způsoby.

Nezapomeňte na pravidelné aktualizování antivirového programu. Každý den, který zůstane bez aktualizace, stoupá riziko napadení. Stejně jako váš antivirus potřebuje i operační systém aktualizaci. Nezapomínejte pravidelně aktualizovat svůj operační systém, který se naštěstí dokáže aktualizovat někdy i sám.

Mohlo by vás zajímat:  Umělá inteligence stále víc ulehčuje život. V těchto oblastech nás čeká rychlý růst

Pozor na slabé heslo, správnou verzi Windows nebo na stahování škodlivého softwaru

Téměř všichni používáme někde heslo. Mnoho z nás má většinou jednoduchá hesla, která jsou snadná na zapamatování, ale bohužel může nastat situace, kdy se staneme oběťmi hackerů. Určitě stojí za to používat správce hesel, ale tam je doporučeno ultimátní heslo.

Vyplatí se sledovat nejnovější verze Windows. Jestliže máte starší verzi než Windows 10, neváhejte. Windows 8 končí v roce 2023 a poté bude otevřen potencionálním hrozbám. Internet nabízí širokou škálu různých aplikací, které jsou téměř zdarma ke stažení. Buďte ale obezřetní, ne všechny aplikace jsou bezpečné.

Mohlo by vás zajímat:  Kvalitní antivirový program ochrání v reálném čase před hlavními hrozbami internetu
Zdroj obrázku: Freepik

Pozor na zbytečné programy nebo soubory

Pořídili jste si počítač, kde jsou již předinstalované programy? Tak tady se jedná opravdu o kolikrát zbytečné programy. Leckdy nefungují, jak by měly, a navíc zaplňují paměť a běží na pozadí, což zbytečně vysiluje počítač. Totéž platí o zbytečných souborech, které máte různě uložené v počítači.

Pokud máte starší počítač i disk, doporučujeme pravidelnou defragmentaci. Slouží k uspořádání dat, vymazání nepotřebných souborů a hlavně zrychlí procesy užívání samotného počítače.

Důkladně se starejte o své zařízení

Tak jako u všech věcí i zde je nutné provádět pravidelnou údržbu. Od čištění až po udržování zařízení čisté od prachu. Nezapomínejte také udržovat počítač v chladu. Zaznamenali jste problémy? Nemusíte hned odevzdávat zařízení do servisu nebo volat odbornou pomoc, většinu problémů můžete spravit sami, stačí si najít návod na internetu.

Mohlo by vás zajímat:  Blockchain mění finanční sektor. Inovace přináší zjednodušení a nižší náklady

Pokud ovšem nepatříte mezi technické typy a bojíte se jakékoliv opravy spojené s počítačem, vyhledejte technickou pomoc.

Zdroj: https://www.pcmag.com/how-to/bad-habits-that-are-destroying-your-pc