V zimě potřebuje notebook chránit před nízkými teplotami

Většina notebooků je navržena svými výrobci, aby fungovala nejlépe v rozmezí 10 a 35 °C. Notebooky nepatří mezi nejlevnější zařízení a obsahují spoustu důležitých dat. Nesprávnou manipulací s ním ohrozíte nejen svá data, ale celkově zařízení. Nechcete, aby vaše investované peníze a čas zmizely během chvíle nesprávnou manipulací.

Pořiďte si odolný notebook

Než si pořídíte notebook, tak si pořádně rozmyslete, k čemu ho budete chtít používat. Pokud hodláte využívat notebook v chladném počasí, určitě se vyplatí investovat do notebooků s odolným materiálem, aby vydržel. Ačkoliv odolné notebooky stojí více peněz, ve výsledku se vám tato investice vyplatí. Odolné notebooky by měly vydržet v extrémních povětrnostních podmínkách. Tyto typy prochází testováním dle standardů MIL-STD-810F. Odolný notebook je tedy vhodnou investicí pro každého, kdo jej potřebuje využívat v nepříznivém počasí a podmínkách.

Mohlo by vás zajímat:  Malware může obejít i nejlepší antivirový program. Smazat ho z počítače jde několika způsoby
Zdroj obrázku: Freepik

Důkladná péče

Nepokoušejte štěstěnu a investujte peníze do pouzdra, pokud možno termopouzdra, pro notebooky. Nikdy nenechávejte notebook jen tak volně ležet v kufru nebo na sedácích uvnitř auta. Pokud jednou dojde ke zmrazení notebooku, tak se můžete rozloučit nejen se zařízením, ale i s daty. Když už dojedete na místo, a budete potřebovat notebook použít, dejte mu chvíli čas, obvykle 30 minut, aby se aklimatizoval na pokojovou teplotu. Nikdy nezrychlujte proces aklimatizace použitím fénu či jiných prostředků produkující teplo.

Mohlo by vás zajímat:  Po vyzkoušení prohlížeče od Samsungu už nebudete chtít jiný. Tolik funkcí jiný nenabídne

Při stopách kondenzace odložte notebook stranou a ponechte jej 24 hodin, aby se kondenzace nedostala dovnitř notebooku.

Změňte nastavená napájení

Změňte nastavení napájení, abyste se vyhnuli vypnutí pevného disku notebooku. Čím déle zůstane v provozu před převozem, tím více teplý zůstane. Změňte v nastavení napájení, aby byla udržována vyšší teplota.

Vyhněte se však nadměrnému hromadění tepla. Nepoužívejte notebook, zatímco je v tašce nebo jiném obalu. Hrozí tak přehřátí vlivem nedostatku cirkulace vzduchu.

Zdroj: https://discover.centurylink.com/cold-weather-tips-how-to-protect-your-laptop-in-cold-weather.html