Výběr té nejlepší tiskárny domů: výhodná nabídka se může ve výsledku nepříjemně prodražit

Výběr té nejlepší tiskárny domů: výhodná nabídka se může ve výsledku nepříjemně prodražit

Chystáte se kupovat novou tiskárnu? Tak to byste si nejprve měli položit otázku, zda chcete ušetřit na tiskárně, nebo na dlouhodobém provozu. Jelikož levnější inkoustová tiskárna nás později kvůli dokupování inkoustu vyjde pravděpodobně dráž. My jsme se na tento problém podívali za vás a máme pro vás možné řešení.

Jsou lepší modely s nádržemi, nebo kazetami?

Vezměme si například dvě multifunkční tiskárny, Epson WorkForceDWF Pro WF-3820 a Brother MFC-J4335DW. Oba tyto modely se dají pořídit zhruba za stejnou cenu, a to 150 dolarů. Když se ovšem podíváme na cenu tisku, tak uvidíme pořádné rozdíly. Například jedna stránka u modelu MFC nás vyjde na necelý jeden cent, ovšem u Epsonu je to 3,6 centu. U barevného tisku je to dokonce rozdíl 7 centů za stránku. Takže jak vidíte, počáteční cena není to jediné, čeho bychom si měli všímat.

Mohlo by vás zajímat:  Na online seznamkách může člověk potkat kohokoli. Odhalte podvodníka včas
Zdroj obrázku: Freepik

Ušetří vám zásobníková tiskárna peníze?

Mějte na paměti, že než se budete soustředit na porovnávaní nákladů, tak čísla, ke kterým se dostanete, budou pouze přibližná. Všechny výpočty se týkají pouze tisku pro obyčejný papír. Výsledky pro jiné druhy papíru by mohly být úplně jiné. Například u fotografického papíru se mohou čísla dokonce i otočit, jelikož poměr inkoustu, který je zde potřeba, je o dost jiný než u obyčejného papíru.

Rozdíl je v množství tisku

Samozřejmě musíme brát v potaz i množství inkoustu, který máte nakoupen. Jestli máte velkou zásobníkovou, nebo kazetovou tiskárnu, je množství rozdílné. Tím chceme říci, že pokud tisknete málo, pak se vám zásobníková tiskárna může ve výsledku pěkně prodražit, protože jak je známo, inkoust zasychá. A čím méně tisknete, tím větší je pravděpodobnost, že nakoupený inkoust prostě vyhodíte bez využití.

Mohlo by vás zajímat:  Vánoční filmy, které je povinnost vidět. Nalaďte se na tu správnou notu

Po tomto článku byste měli být připraveni vybrat si tu nejvhodnější tiskárnu pro svou potřebu. Samozřejmě si před nákupem vždy pročtěte recenze, ať víte, do čeho jdete.

Zdroj: https://www.digitaltrends.com/computing/printer-buying-guide/