Microsoft Lens dostává nový název i logo. Vychytané funkce text u obrázku přečtou i přeloží

Microsoft Lens dostává nový název i logo. Vychytané funkce text u obrázku přečtou i přeloží

Určitě jste se již setkali se situací, kdy je obyčejná fotografie málo a potřebujete pro lepší kvalitu skener. Ten je bohužel velký a špatně se přenáší. Jenže máme tady 21. století a vyvinout aplikaci, která by to zvládla, naštěstí není takový problém. Mezi jednu z těch nejoblíbenějších aplikací pro skenování patří právě Microsoft Office Lens. A tuto aplikaci si dnes přiblížíme trochu blíže.

Microsoft Office Lens se jmenuje nově jen Microsoft Lens

S novou aktualizací přichází i nový, zkrácený název a malá úprava loga. Díky této úpravě více zapadá do Office sady a vypadá, že odjakživa patří k Wordu, Excelu a dalším z Office rodiny. Nejde ale jenom o tyto kosmetické úpravy. S novou aktualizací jsme se dočkali také řady nových funkcí, které nám užívání této aplikace ještě více zpříjemní.

Mohlo by vás zajímat:  Aplikace, které jsou nejvíce náročné na baterii v MacBooku

Nová verze, nové funkce

Nově dostanete na výběr z několika možností skenování, které používají pokročilé algoritmy, díky nimž je to opravdu jednoduchá práce. Konečně se také dočkali ti, kdo čekali na funkci, která bude schopna převádět obrázky do textu. Pokud potřebujete digitalizovat nějakou starší tabulku, není problém. I tato funkce je nově k dispozici. Máte staré vizitky? Pak rovněž uvítáte novou funkci, která je dokáže převést do digitální podoby.

Zdroj obrázku: Freepik

Čtení textu a překlad

Dokonce jsme se dočkali i vytoužené funkce, kterou uživatelé dlouho požadovali. Dostala jméno Immersive Reader a je schopna přečíst nahlas prakticky jakýkoliv text, který nahrajete z obrázku. Poslední funkcí, která se zde objevuje, je hlavně pro ty, kteří potřebují čas od času něco přeložit. Protože pokud nahrajete obrázek s textem, dostane možnost si ho nechat přeložit do několika dostupných jazyků.

Mohlo by vás zajímat:  Problémy s nabíjením telefonu pomůže vyřešit výměna kabelu nebo oprava portu

Tato nová verze je prozatím dostupná pouze pro operační systém Android a na iOS by se měla dostat v řádu několika dalších týdnů. Pokud jste majitelé operačního systému Windows, pak už na žádnou aktualizaci čekat nemusíte, jelikož vy máte tuto funkci dostupnou již od konce minulého roku. Jen tedy potřebujete mít aktuální systém.

Zdroj: https://www.onmsft.com/news/office-lens-becomes-microsoft-lens-and-adds-new-features-on-ios-and-android