Opravit prasklý displej jde i svépomocí. Tyhle oblíbené metody ale nikdy nezkoušejte

Opravit prasklý displej jde i svépomocí. Tyhle oblíbené metody ale nikdy nezkoušejte

Pokud se vám nějak poškodil u chytrého telefonu displej a rozhodli jste se jej opravit sami, pak byste si rozhodně měli dát pozor na několik věcí. Internetem kolujte totiž hned několik mýtů, které byste rozhodně neměli napodobovat. Je totiž více než pravděpodobné, že byste svému zařízení ještě více uškodili, než cokoliv opravili.

Oprava prasklého displeje pomocí zubní pasty

Tak tohle je první kolosální blbost, které bohužel dle všeho uvěřilo již tisíce lidí. Rozhodně nevěřte tomu, že pomocí zubní pasty cokoliv opravíte. Pokud tedy zrovna nestojíte o to, aby váš displej krásně voněl mátou, tak na tuto možnost rovnou zapomeňte. Některé zubní pasty sice mají mírně abrazivní účinky, ale rozhodně vám nepomohou s rozbitým displejem.

Mohlo by vás zajímat:  Koupit hru v den jejího vydání se může vymstít. Zkušení hráči dobře ví, proč se vyplatí počkat
Zdroj obrázku: Freepik

Oprava displeje pomocí gumy

Tato myšlenka je podobná té se zubní pastou. Guma by mela být schopna vyleštit praskliny, a tak nás jich zbavit, jenže i kdyby guma měla o něco větší účinek než zubní pasta, pořád to bude málo. Obrazovky jsou prostě v elektronice příliš tlusté, což znamená, že praskliny budou pravděpodobně moc hluboko na to, aby měla guma jakýkoliv účinek.

A co oprava za pomoci laku na nehty?

Pokud je váš displej vyroben ze stejného materiálu jako punčocháče, pak by to určitě fungovalo. Jenže je více než pravděpodobné, že vaše obrazovka je vyrobena z něčeho jiného. Rozhodně zapomeňte na to, že byste lakem nebo jiným kosmetickým výrobkem opravovali rozbitou obrazovku. Vašemu telefonu byste rozhodně udělali medvědí službu.

Mohlo by vás zajímat:  Užijte si hraní s Nintendo Switch naplno. Šikovným trikem získáte přístup i k nedostupným hrám

Pokud to ovšem s opravou na vlastní triko myslíte smrtelně vážně, pak vám doporučujeme přečíst si náš druhý článek, ve kterém se opravě věnujeme. Nicméně mějte na paměti, že pokud nejste manuálně zruční, pak byste měli tuto opravu nechat raději na profesionálech. Mohlo by se totiž stát, že kromě displeje si rozbijete kompletně celý telefon.

Zdroj: https://www.carlcare.com/global/tips-detail/how-to-fix-a-cracked-phone-screen-at-home%20/