Péče o sluchátka je snadná a zajistí, že do uší vždycky půjde ten nejlepší zvuk

Péče o sluchátka je snadná a zajistí, že do uší vždycky půjde ten nejlepší zvuk

Díky několika jednoduchým trikům můžete prodloužit životnost svých sluchátek. U některých z nich se může dokonce i správným zacházením vylepšit zvuk.

Jak se o sluchátka správně starat?

  1. Drátová sluchátka – Drátová sluchátka poslední dobou ztrácejí na oblíbenosti a nahrazují je bezdrátová, nicméně stále mají širokou základnu fanoušků, a proto je třeba se dobře postarat i o ně. Zde je prakticky pouze jedno jediné pravidlo, a to: chovejte se k jejich kabelům, jak nejlépe umíte. Pokud vám z nich budou neustále vznikat klubíčka, která nejde rozmotat, je možné, že se polámou a poškodí. Pokud to je možné, po použití kabel stočte tak, aby se nemotal.
  2. Bezdrátová sluchátka – Zde není moc starostí, ale přece jen i bezdrátová sluchátka se dodávají s nabíjecím kabelem, který je dobré udržovat v co nejlepším stavu. Co se týče přenášení, pak je vhodné použít pouzdro, pokud je nemáte zrovna v uších. Jen tak pohodit je v kapse jim nesvědčí.
Mohlo by vás zajímat:  Motivaci k pohybu podpoří chytré aplikace. Některé nabízí za splnění cíle odměny
Zdroj obrázku: Freepik

Jak sluchátka čistit?

Pokud chcete, aby vaše sluchátka byla po dlouhou dobu v dobrém a funkčním stavu, pak čištění je opravdu potřeba. Možná se vám to nezdá, ale pokud například se sluchátky chodíte cvičit nebo běhat, zapotíte se a část se přenese i na sluchátka samotná. Dejte si proto jednou za čas pár minut na to, abyste sluchátkům dali nějakou péči. Odnímatelné části umyjte nebo vyperte a ty ostatní alespoň projeďte hadříkem.

Používejte aplikace, které zajistí lepší zvuk

Spousta sluchátek umí fungovat za pomoci dalších aplikací třetích stran, které dokážou změnit jejich celkový zvuk. Vyzkoušejte například programy sloužící jako ekvalizéry. Díky nim si můžete změnit zvuk pro daný žánr, který posloucháte, nebo upravit basy tak, aby ve výsledku hudba zněla mnohem lépe. Spousta těchto programů je navíc poskytována zcela zdarma a může si je stáhnout kdokoliv.

Zdroj: https://www.headphonesty.com/2020/09/how-to-make-your-headphones-last-longer/