Zábava na vrtné plošině: Saudská Arábie představila projekt, který má nalákat turisty

Zábava na vrtné plošině: Saudská Arábie představila projekt, který má nalákat turisty

Nejen Dubaj nebo Abu Dhabi se může pochlubit zábavními parky, které možná překonají vaši představu o tom, jak takové parky mají vypadat. Saudská Arábie nyní představila projekt, který ještě na světě nemá obdoby. Ze staré ropné plošiny totiž vznikne nejen zábavní park, ale také hotel, bazény a objeví se i horská dráha.

Další konkurence pro velké zábavní parky?

Zdá se, že v oblasti Perského zálivu na turisty čeká brzy další velká podívaná. Bude to nová úroveň zábavy. Je vidět, že Saudové záviděli svým sousedům, kteří mají tolik přichystané zábavy, že se rozhodli podniknout podobné kroky. Největší země Arabského poloostrova tak plánuje svým návštěvníkům nabídnout takové atrakce, ze kterých se vám bude točit hlava ještě dlouho poté, co z nich slezete.

Mohlo by vás zajímat:  Nákupy přes internet se mohou nepříjemně prodražit. Naletět podvodníkovi je stále snazší

Očekává se, že park bude otevřen v roce 2025. Není to sice za dlouho, i tak si ale někteří myslí, že je to dlouhá doba. Investice je součástí strategie, a Saudská Arábie by se měla stát do roku 2030 vedoucím lídrem v této oblasti. Zábavní park v Perském zálivu bude financovat investiční fond Saudské Arábie.

Park už má svůj název a jasnou vizi

Park se bude jmenovat The Rig, a turistům nabídne kromě zábavy také ubytování. Budou zde tři hotely, které nabídnou 800 pokojů. Nemohou chybět ani restaurace, které budou propojené plošinovými mosty. Budete se moci projet na horské dráze, a kromě té tu najdete také mnoho dalších atrakcí, které ve světě nebudou mít obdoby.

Mohlo by vás zajímat:  Užijte si hraní s Nintendo Switch naplno. Šikovným trikem získáte přístup i k nedostupným hrám

Bazény se skluzavkami, bungee jumping, potápění, přiletět můžete i vrtulníkem nebo si do parku připlout na jachtě. I s takovými dopravními prostředky bude zábavní park počítat a své „vozidlo“ si tu budete moci zaparkovat. Saudská Arábie bude investovat peníze nejen do tohoto projektu. Zábavní park by měl vyrůst vedle hlavního města Rijádu a svou rozlohou bude větší než Disney World. Horská dráha by měla nabídnout rychlost až 250 km/h.

Zdroj: https://www.archpaper.com/2021/10/saudi-arabia-will-build-an-offshore-oil-rig-theme-park-resort/