Spotify přináší dlouho očekávanou novinku pro všechny uživatele. Písně budou doprovázet texty v reálném čase

Většina lidí neumí sluchátka správně používat. Zbytečně je tak ničí a zkracují jejich životnost

Stává se vám často, že se vaše sluchátka rozbíjejí nebo po čase přestávají fungovat? Ne vždy se jedná o chybu výrobku a je dost pravděpodobné, že je používáte špatně právě vy. Podívejme se na pár tipů, které vám pomohou udržet sluchátka při životě a funkční.

Čistěte svá sluchátka

Stává se to všem a vy nejste výjimkou. Ušní maz se po čase dostává na povrch samotných sluchátek, a dokonce se zasekává i uvnitř. A tento maz může napáchat právě takové škody, že přestanou fungovat tak, jak by měly. Nejvíce se tento problém projevuje u sluchátek bezdrátových. Udělejte si proto jednou za čas chvilku a věnujte se jejich kompletnímu vyčištění. Ušetříte si tak do budoucna spoustu nervů a peněz za nová sluchátka.

Mohlo by vás zajímat:  Chytrá domácnost nabízí pohodlí, přináší s sebou ale také rizika
Zdroj obrázku: Freepik

Naučte se pochopit IP rating

IP neboli Ingress Protection udává odolnost. Za těmito písmeny vždy bývají čísla, kdy nula znamená nulovou ochranu a šestka tu nejlepší ochranu proti pevným látkám. Pokud je zde namísto čísel písmeno X, pak výrobce neotestoval tuto ochranu a nemůže vám byt garantována. Druhé číslo znamená ochranu proti kapalinám. Opět od nuly do osmi, kdy osm je nejlepší ochrana. Nejlepší výsledek pro vaši ochranu je tedy IP 68.

Mohlo by vás zajímat:  Telegram se přidává k ostatním platformám a spouští přidávání příběhů

Špatné zacházení s dráty u kabelových sluchátek

Určitě každý znáte klubíčko, které po čase vznikne z drátů u vašich sluchátek. Nicméně toto je ten nejhorší způsob, jakým s nimi můžete zacházet. Tímto zamotáním se mohou dráty jednoduše polámat a sluchátka tak přestanou hodně rychle fungovat. Je to opravdu nadlidský úkol, ale pokuste se dráty nezamotávat a uvidíte, že se tím jejich životnost o dost prodlouží. Můžete například používat pouzdra, která jsou k tomuto přímo určená.

Věřte, že dodržováním těchto základních pár pravidel můžete životnost sluchátek prodloužit na delší dobu, a nebude tak potřeba každý rok kupovat nová. Vyzkoušejte a uvidíte.

Zdroj: https://www.pcmag.com/how-to/ways-youre-using-your-headphones-wrong