V metaverzu vzniká nebývalý projekt pro fanoušky Manchester City. Spolu se Sony vytváří virtuální stadion

V metaverzu vzniká nebývalý projekt pro fanoušky Manchester City. Spolu se Sony vytváří virtuální stadion

Fotbalový stadion Manchester City se objeví ve světě virtuální reality. Díky spojení se Sony se můžeme na tento sportovní skvost již brzy těšit a v metaverzu si ho užijeme v plné parádě.

Společnost Sony a Manchester City uzavřely opravdu nevídanou spolupráci. Uvnitř metavesmíru chtějí postavit věrnou kopii jejich fotbalového stadionu a umožnit fanouškům, aby jej ve virtuálním světě využívali. Mělo by se tak jednat o první fotbalový stadion, který v tomto metavesmíru vznikne, a jelikož ho mají na starost opravdu ti největší odborníci z japonské firmy Sony, máme se rozhodně na co těšit.

Mohlo by vás zajímat:  Věděli jste, kolik se toho pes může naučit? Překvapí vás, co dokáže

První virtuální fotbalový stadion v metaverzu

Představitelé Manchester City, kteří pracují na tomto projektu, mají jasnou vizi. Po dokončení tohoto virtuálního stadionu umožní fanouškům jejich fotbalového týmu, kteří se nemohou na zápas dostavit osobě, aby se hezky z pohodlí svého domova usadili na jedno z míst a sledovali živé zápasy odkudkoliv na světě. Specialisty na virtuální realitu ze společnosti Sony pověřili digitálním zmapováním jejich stadionu a následným postavením jeho přesné digitální kopie.

Zdroj obrázku: Freepik

Sledování zápasu pro fanoušky odkudkoliv

Marketingová ředitelka City Football Group se v rozhovoru pro News Nuria Farre rozpovídala a vysvětlila, v čem podle ní spočívá smysl tohoto projektu. Chtějí se tímto přiblížit i fanouškům, kteří nemohou cestovat a může to pro ně být obrovská dálka. Cení si každého fanouška a toto je jedním způsobem, jak jim dát to, co by v reálnu nemohli. Být živě na zápase, sledovat jej a být tak jeho součástí. Navíc virtuální stadion má prakticky neomezenou kapacitu!

Mohlo by vás zajímat:  Objevte YouTube Primetime Channels a získejte přístup k prémiovému obsahu na jednom místě

Několikanásobný mistr anglické Premier League by se chtěl tak svým fanouškům odvděčit za přízeň a ještě více je vtáhnout do děje. V plánu jsou také nákupy produktů a fanouškovských předmětů, které by pravděpodobně měly být placeny kryptoměnami.

Zdroj: https://www.lifestyleasia.com/bk/gear/tech/manchester-city-virtual-etihad-stadium-in-the-metaverse/