Nejzajímavější novinky na poli technologií nabídnou nový rozměr obrazu a rychlosti disků i pro náročné

Nejzajímavější novinky na poli technologií nabídnou nový rozměr obrazu a rychlosti disků i pro náročné

Technologie jdou neustále kupředu a jinak to není ani v roce 2022. Dnes se podíváme na ty nejzajímavější pro tento rok. Rozhodně je jich tam pár, které stojí za zmínku.

Tentokrát se podíváme na pár těch nejzajímavějších, které se již v tomto roce objevily nebo se na to teprve chystají. Co se týče technologií, je jasně vidět, že se každý rok posouvají dále a dále. Rychlost se násobí, kvalita roste a uživatelé si rozhodně mají z čeho vybírat. Letos tomu nebude jinak a nyní se mrkneme na ty nejzajímavější z nich.

Mohlo by vás zajímat:  Zateplete svůj domov bez drahých investic. Malé změny v interiéru vytvoří příjemné teplo

QD-OLED obrazovky

Společnost Samsung spojila technologii OLED a Quantum Dot a výsledkem jsou nové obrazovky s úžasnými barvami. Tato nová technologie bude v následujících příštích měsících napájet 55- a 65palcové televize a 34palcové monitory. Televize s touto technologií budou schopny nabídnout frekvenci až 144 Hz, a monitory dokonce až 175 Hz.

DDR5 paměti

Nejnovější paměťové moduly, které by neměly chybět v žádném počítači. Každý integrovaný obvod má 64 gigabitů. To je čtyřnásobek oproti DDR4. Tyto paměti budou podporovány od dvanácté generace základních desek od Intelu. Bohužel k momentální situaci na trhu se na začátku roku tyto paměti ukázaly velmi omezené a výrazně dražší, než jak se původně měly prodávat.

Mohlo by vás zajímat:  TikTok vládne sociálním sítím, do těchto zemí má ale zákaz vstupu
Zdroj obrázku: Freepik

PCI Express 5.0

Už v loňském roce se PCI Express 4.0 začal velmi dobře prosazovat na poli pevných úložišť a už po roce se dočkáváme ještě mnohem rychlejší verze. Tyto nové SSD disky mohou v té nejlepší verzi dosahovat až rychlosti 14 000 MB/s.  V porovnání s verzí starší je to dvojnásobek rychlosti čtení a to rozhodně není k zahození. Ovšem buďme upřímní, obyčejný uživatel tuto rychlost nemá šanci nijak využít.

Tenhle seznam je pouze hrstka toho, co se na nás chystá, a věřte, že nejenom letos se máme rozhodně na co těšit. Pokud to dále půjde tímto tempem, tak se ani neodvažujeme odhadovat, jaké technologie budou dostupné za deset let.

Zdroj: https://www.pcmag.com/how-to/7-key-technologies-to-know