Karta eSIM nabízí spoustu skvělých výhod, operátoři nadšení ale nejsou

Karta eSIM nabízí spoustu skvělých výhod, operátoři nadšení ale nejsou

SIM kartu zná určitě každý, ale už jste slyšeli o nové eSIM kartě? Jedná se o novou digitální verzi, která nově přesouvá informace na předprogramovaný čip. Tato novinka se nelíbí hlavně mobilním operátorům, jelikož s touto novou kartou si můžete prakticky kdykoliv ze dne na den změnit operátora nebo poskytovatele služeb a ti s tím neudělají vůbec nic.

Co můžeme díky eSIM?

Díky eSIM kartě můžeme změnit svého operátora nebo data jednoduše za pomoci softwaru. To by v praxi znamenalo, že kdykoliv se rozhodneme pro změnu, načteme si QR kód a můžeme se do ní pustit. Nemusíme tak nic zdlouhavě zařizovat přes obchod nebo pobočku a změna proběhne okamžitě z domova. Navíc na jedné takové kartě je možné používat dvě služby najednou.

Mohlo by vás zajímat:  Kryptoměny slibují rychlý výdělek, o to snazší je naletět na podvod

Jak získat eSIM?

Nejprve je potřeba zmínit, že tato služba u nás v Česku nefunguje a v nejbližší době se zde pravděpodobně ani nespustí. Pokud tedy máte zájem tuto novinku vyzkoušet, pak se budete muset pravděpodobně zajet podívat na návštěvu do Ameriky, kde si tuto kartu můžete pořídit od všech velkých operátorů na jejich stránkách. Samozřejmě musíte mít telefon nebo tablet, který tuto možnost nabízí.

Zdroj obrázku: Freepik

A jaké jsou nevýhody?

Samozřejmě že přes všechny výhody mají i jisté nevýhody. Dokonce je zde jedna opravdu velká. Pokud jste zvyklí měnit svou SIM kartu mezi více zařízeními, tak s tím tady narazíte. Jelikož tyto karty nejsou přenosné, budete odkázání pouze na to jedno zařízení, kde máte eSIM aktivovanou. Existuje sice několik možností, jak ji přenést na další zařízení, ale ta jsou zdlouhavá a pořádně otravná. Pokud si tedy budete chtít tuto novinku pořídit, pak rozhodně počítejte i s některými úskalími.

Mohlo by vás zajímat:  Google Pixel Watch 2 přináší revoluci v oblasti chytrých hodinek

Otázkou je, kdy se dostanou tyto karty i k nám a zda o ně vůbec bude zájem, přece jenom podpora telefonů a tabletů prozatím není moc velká a operátorům se tato změna také líbit rozhodně nebude.

Zdroj: https://www.forbes.com/uk/advisor/mobile-phones/esims/