Jednoduchý trik zařídí, že se telefon nabije mnohem rychleji. Stačí jedno kliknutí

Jednoduchý trik zařídí, že se telefon nabije mnohem rychleji. Stačí jedno kliknutí

Dnešní doba je uspěchaná a málokdo má čas nazbyt. Určitě se vám stalo, že jste někam spěchali, ale měli jste prakticky vybitý mobil, který s sebou potřebujete. V tom případě nezbývá nic jiného než počkat, až se nabije. Ale existuje jeden ověřený trik, který opravdu funguje a nabití telefonu výrazně urychlí. Dokonce budete sami překvapeni, jak jednoduché to je.

Odpovědí na váš problém je režim letadlo

Každý z vás, kdo někdy letěl letadlem, byl upozorněn na to, že má svůj telefon nastavit do režimu letadla. To je z prostého důvodu. Během tohoto režimu se deaktivuje Wi-Fi, GPS, Bluetooth a další technologie, které se starají o přenos signálů, a neohrozíte tak bezpečný let. Jenže tato funkce není dobrá jenom do letadla, uvidíte, že i s pevnýma nohama na zemi se dá perfektně využít. Například pro rychlejší nabíjení nebo samotné prodloužení životnosti baterie.

Mohlo by vás zajímat:  Běžné jídlo bude už možná brzy patřit minulosti. Nahradí ho hmyz a maso z tiskárny
Zdroj obrázku: Freepik

Vypnete služby, utlumíte aplikace a můžete se pustit do nabíjení

Zapnutím možnosti letadlo deaktivujete všechny signály, a tím prakticky také utlumíte i aplikace na pozadí. Většina z těch, které potřebují k chodu přístup k internetu, bude odříznuta a nebude zatěžovat systém. Tím, že tedy vypneme veškeré signály v našem zařízení, výrazně ulevíme baterii a umožníme jí, aby se nabila v kratším čase. Jelikož když při nabíjení vykazujeme minimální spotřebu, bude to jasně poznat na výsledku.

Pokud tedy spěcháte a potřebujete nabít svůj mobilní telefon v co nejkratším čase, díky tomuto triku s režimem letadlo toho dosáhnete nejlépe. Pokud k tomu všemu váš telefon ovládá i funkci rychlého nabíjení, pak můžete odejít s přibližně padesáti procenty baterie za pár minut po tom, co začnete nabíjet. Což ve výsledku není tak strašné. Navíc si na chvíli odpočinete, protože váš telefon v tu chvíli nebude přijímat SMS, volání a nedostanete se k internetu.

Zdroj: https://www.ctvnews.ca/sci-tech/in-a-rush-here-are-some-quick-tips-to-charge-your-phone-faster-1.4123222?cache=yes%2F7.350728