Prozatím se koupě konzole PlayStation 5 nevyplatí

Herní průmysl zaznamenal obrovský pokrok od svých počátků, stejně jako samotná technologie počítačů nebo herních konzolí. Nejnovější konzolí legendárního Sony je PlayStation 5. Přechod z předchozí generace lze na první pohled hned poznat. Od zlepšeného výkonu, grafiky, rychlejšího načítání prostřednictvím SSD disku až po lepší ovladač a jeho haptické odezvy. Pravidelné hráče sportovních her, jako je FIFA, NHL, NBA apod., či jiných her, kde je nutné vlastnit nejnovější konzoli, tento článek nepřesvědčí. Pokud ale patříte spíše k těm, co si ve svém volném čase občas zahrají nějakou hru, nelpí na nejnovějších titulech a raději si užijí kvalitní hru s příběhem, je pro vás přechod na nejnovější konzoli zbytečný.

Omezený počet exkluzivního obsahu

Když si srovnáme, kolik exkluzivních her vyšlo na předchozí konzoli Sony PlayStation 4, zjistíme, že momentální srovnání je velice tristní. I konkurence toho nabídla více od svého uvedení na trh. Samozřejmě hry určené pro PS4 můžete hrát na PS5, ale pokud stále vlastníte PS4, je zbytečné se hnát za přechodem na nejnovější konzoli.

Mohlo by vás zajímat:  Při nabíjení telefonu dělá většina lidí zásadní chybu. Baterii tím mohou úplně zničit
Zdroj obrázku: Freepik

Vysoká cena

Když byla konzole poprvé uvedena na trh, během chvíle byla vyprodaná. Kvůli tehdejšímu nedostatku materiálu a pandemii byl dlouhodobý nedostatek herních konzolí Sony PlayStation 5 a jejich cena raketově vzrůstala. V některých obchodech jsme byli svědky navýšení ceny až o 50 %, na černém trhu se někteří prodávající nebáli a cenu vyšponovali na dvojnásobek. Momentálně cena klesla, ačkoliv pořád se jedná o rozmezí od 10 000 korun až do 16 000 korun. Záleží, jaký typ konzole si chcete koupit a zda k tomu pořídíte něco dalšího. Předchozí generaci zakoupíte za zhruba 4 000, což není vůbec špatná cena ve srovnání s dostupností a kvalitou herního obsahu.

Vyplatí se počkat

Předchozí generace byly typické pro své pravidelné upgrady. Ať už se jednalo o verzi Pro, nebo Slim, něco podobného můžeme očekávat i u této generace. Aktuální konzole při spuštění vyvolala několik obav, protože působila nevkusným dojmem. Jak měsíce a roky plynuly, tak si uživatelé zvykli. Stále však budeme očekávat nějakou vylepšenou verzi základní herní konzole.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/reasons-you-shouldnt-buy-a-ps5/