Twitter tentokrát šlápl vedle. Dlouho testovaná funkce se v provozu ohřála jen pár dní

Twitter tentokrát šlápl vedle. Dlouho testovaná funkce se v provozu ohřála jen pár dní

Po půl roce testování přidal Twitter novou funkci, kterou zase za pár dní na žádost uživatelů odstranil. Nikomu se totiž ve výsledku nelíbila.

Twitter několik dní zpátky spustil nový algoritmus, který kompletně překopává systém příspěvků, jak ho známe. Tentokrát se začaly třídit příspěvky podle priority, a koho zajímalo jiné řazení, ten si musel manuálně přepnout záložku. Nebyla to žádná hurá akce a společnost tuto funkci testovala více než půl roku. Nicméně uživatelé se s ní neskamarádili, a byli s ní dokonce tak nespokojení, že se sám Twitter rozhodl, že bude odstraněna.

Mohlo by vás zajímat:  Rusko společně s Čínou napadly satelity ve vesmíru

Nová funkce se nesetkala s pochopením

Původní myšlenka byla naprosto jasná a srozumitelná. Na domovské stránce Twitteru jsme měli najít dvě karty. Jednu takovou, na kterou jsme doposud byli zvyklí, a druhou, kde algoritmus sám vyhodnotil, které příspěvky jsou pro nás zajímavé. Zůstala by nám tak svobodná volba, kterou možnost si zvolíme, nicméně uživatelům se tato novinka nelíbila tak moc, že byla odebrána. Zajímavé je, že s pozitivní odezvou se Twitter nesetkal ani v době testování a i přesto tuto novinku vypustil do ostrého provozu.

Mohlo by vás zajímat:  Muž si vytetoval QR kód s potvrzením o očkování proti Covid-19
Zdroj obrázku: Freepik

Obrovská negativní kritika uživatelů

Během několika posledních dní internet doslova zaplavila vlna nevole uživatelů. Lidé si stěžovali, kde jen to šlo, a bylo tak jasné, že s touto novinkou rozhodně nejsou spokojení. Dokonce tuto novou funkci označili jako jednu z nejhorších za celou historii fungování Twitteru. A má to i jasnou logiku. Lidí si vybírají, koho sledují, a nejprve tedy chtějí vidět příspěvky právě od těchto lidí a ne od neznámých osob, jejichž příspěvky jim pramálo řeknou.

Mohlo by vás zajímat:  Novinka Obchodu Play potěší nejen vášnivé hráče. Aplikace ani po odinstalování neztratí nahraná data

Jen pár dní na to reagoval samotný Twitter se zprávou, že své uživatele vyslyšel a funkce bude nadobro odebrána. Spojení velkého množství uživatelů tak vyhrálo a obrovský gigant dal na jejich stížnosti. A to je dobře.

Zdroj: https://en.tempo.co/read/600610/twitter-users-complain-of-new-feature