Propast mezi bohatými a chudými se neustále zvětšuje. Světové organizace bijí na poplach

Propast mezi bohatými a chudými se neustále zvětšuje. Světové organizace bijí na poplach

V Davosu nedávno začalo Světové ekonomické forum. Toho se zúčastňují nejbohatší lidé na světě a politici, aby mohli debatovat o problémech celého světa, které se týkají financí. Jedná se o celosvětový problém, na jehož řešení se nemohou shodnout již několik let. Rozdíl mezi bohatými a chudými se přitom stále prohlubuje a řešení by bylo vhodné najít hned.

Jaké jsou rozdíly mezi bohatými a chudými?

Asi vás nepřekvapení, že rozdíly jsou obrovské. Každý rok je to stále stejná písnička a bohužel se ještě nedošlo k řešení. Bohatí lidé jsou stále víc bohatší a ti chudí zase naopak více chudnou. Jedná se o skoro bezvýchodnou situaci, se kterou si nejvyšší politici neví rady. 26 nejbohatších lidí na světě disponuje stejným majetkem jako celá chudší část populace, která čítá na 3,8 miliardy lidí.

Pouhé 1 % populace vlastní 46 % světového bohatství. Ukázalo se také, že 82 % toho, co se vyprodukovalo v roce 2018, mají ve vlastnictví také ti nejbohatší. V roce 2018 vyrostl majetek více než 2 200 miliardářů. Ti žijí po celém světě. Ti nejchudší lidé ale během stejné doby přišli o 11 % svého majetku nebo finančních zdrojů. Přijde vám to spravedlivé?

Mohlo by vás zajímat:  Od června už Prima nedovolí přetáčet reklamy. Kdo je nechce, musí si připlatit
Zdroj obrázku: Freepik

Chudých lidí drasticky přibývá

Není to tak, že by chudých lidí ubývalo. Oni naopak přibývají. Globální korporace ale nedělají nic proto, aby se tento stav jakkoli změnil. Jde jim jen o to, aby měli stále větší a větší zisky. Nezajímají je osudy lidí, kteří trpí hladem nebo nemají střechu nad hlavou. Nejbohatším mužem je v současnosti Jeff Bezos, který je majitelem společností Amazon a Blue Origin. Jeho majetek se odhaduje na 112 miliard dolarů.

Každý den přitom nemají 4,5 miliardy lidí přístup k toaletě a 800 milionů lidí nemá přístup k pitné vodě. Každý den zemře na světě 10 000 lidí kvůli nedostupnosti lékařské péče. Děti nechodí do školy, protože jejich rodiče na ni nemají peníze. Pouhé jedno procento, které by se vzalo z majetku miliardářů, by přineslo 418 miliard dolarů ročně. Taková částka by stačila na financování vzdělávání, zajistila kvalitní lékařskou péči a lepší kvalitu života až 3,3 miliardám lidí.

Zdroj: https://www.khmertimeskh.com/501010846/extremely-unfair-wealth-gap-sounds-alarm-in-world/