Elon Musk aktivoval na Ukrajině internetovou službu Starlink, a to zcela zdarma

Elon Musk aktivoval na Ukrajině internetovou službu Starlink, a to zcela zdarma

Elon Musk aktivoval službu Starlink na území Ukrajiny po tom, co ruská invaze narušila internetové připojení po celé zemi. Základní část je pokrytá a další terminály na Ukrajinu jsou již na cestě.

Miliardář Elon Musk v sobotu oznámil, že služba společnosti Starlink je v Ukrajině již nyní dostupná a do země budou poslány další terminály pro pokrytí celé země internetovým připojením. To původní bylo narušeno vpádem ruských vojsk a poškozením infrastruktury země. Reagoval tak na požadavek jednoho z ukrajinských vládních činitelů, který ho požádal o pomoc v této nelehké době.

Mohlo by vás zajímat:  Ikonický Winamp se brzy vrátí v nové verzi. Pro fanoušky chystá dražbu NFT

Prosba Ukrajiny o pomoc byla vyslyšena Elonem Muskem

Zmíněným vládním činitelem byl vicepremiér Mychailo Fedorov, který se s Elonem Muskem spojil za pomoci Twitteru, kde ho požádal o pomoc s internetovým připojením, jelikož internetová konektivita po celé Ukrajině utrpěla mnoho škod vlivem ruské invaze. Hlavně ve východní a jižní části země, kde probíhají nejtvrdší boje, je internet bez Starlinku prakticky nedostupný. Navíc tuto technologii poskytl tomuto válkou zasaženému státu zcela zdarma.

Zdroj obrázku: Freepik

Musk bezplatně poskytl Ukrajině své satelity

Elon Musk neváhal Ukrajině pomoci i přesto, že nasazení, navíc v takovém presu, je extrémně nákladné. Poskytne tak ale internet všem lidem, kteří to zrovna potřebují. Připojí se jak z venkova nebo těžce dostupných míst, tak i z válečných zón, aby se mohli spojit se svými blízkými. Tato technologie slouží jako kritická pojistka. Původně se mluvilo o hurikánech nebo jiných přírodních katastrofách, jelikož si snad nikdo nemyslel, že by v moderním světě mohla vypuknout válka takových rozměrů.

Mohlo by vás zajímat:  Znáte létající vozy? Německá společnost už má let za sebou

Momentálně má Musk ve vesmíru téměř dva tisíce aktivních satelitů a chystá se vypouštět další. Poslední přírůstky přibyly pár dní zpět, kdy úspěšně nechal vypustit dalších 50 satelitů Starlink.

Zdroj: https://www.cbsnews.com/news/elon-musk-ukraine-spacex-starlink-satellite-internet-service/