Aplikace f.lux pohlídá jas displeje za nás. Naše oči nám za to jistě poděkují

Aplikace f.lux pohlídá jas displeje za nás. Naše oči nám za to jistě poděkují

Pokud máte během dne nastavený jas na svém telefonu, notebooku nebo tabletu na maximum, tak je vše v pořádku. Díky tomu vidíte lépe na obrazovku a nic vás neruší. Nicméně takhle vysoký jas je opravdu dobrý jenom přes den, večer by už mohl být spíše na obtíž.

Nekažte si zbytečně oči, když nemusíte

Pokud sledujete příliš jasnou obrazovku ve velmi slabě osvětlené místnosti, pak si spíše škodíte. Můžete být rychleji unavení, trpět bolestí hlavy nebo očí, a dokonce si můžete způsobit poruchy spánku. Naštěstí pro vás byla vyvinuta aplikace jménem f.lux, která je navržena přesně pro vyřešení těchto problémů. Poté, co do aplikace vložíme naše geografické údaje, nám sama automaticky upraví jas, aby odpovídal okolnímu světlu.

Mohlo by vás zajímat:  Pravidelná meditace promění život k nepoznání. Moderní nástroje vás podpoří na jakékoli úrovni
Zdroj obrázku: Freepik

Aplikace, která umí nejen upravovat jas

Aplikace toho ale umí o hodně více než jen automaticky regulovat jas. Dokáže také například upravovat barevné tóny na našem displeji tak, aby co nejméně zasáhla do užívání, a přitom ulevila našim očím. Další věcí, kterou tato aplikace umí, je řešení problémů s modrým světlem, které jak nedávno některé studie ukázaly, může mít vliv na problémy se spánkem. Udělá tak pro nás vše, co jen půjde, abychom netrpěli nespavostí.

Mohlo by vás zajímat:  Nové testy odhalí rakovinu mnohem dříve, než se projeví první příznaky této zákeřné nemoci

Nespavost vede k dlouhodobým následkům pro naše zdraví

Pokud stále problémy s modrým světlem neřešíte, doporučujeme to dále neodkládat. Pokud má naše tělo nedostatek spánku dlouhodobě, může se u nás postupem času rozvinout deprese, zhoršená činnost mozku a náš imunitní systém se oslabuje. Navíc aplikace f.lux je dostupná zcela zdarma na operační systémy Windows, Mac a Linux. Proto skoncujte co nejrychleji s příliš jasnou obrazovkou v noci a vyzkoušejte aplikaci, která něco udělá pro vaše zdraví.

Pokud chcete udělat něco pro své oči a celkové zdraví, neměli byste jen tak mávnout rukou, obzvláště pokud u počítače nebo telefonu trávíte většinu dne.

Zdroj: https://sleepjunkies.com/flux-app-review/